MATE Desktop Environment - en to mi translation catalogue (10 entries)

en: _Help
mi: _Āwhina

en: _About
mi: _Mo

en: _Edit
mi: _Whakatika

en: Text
mi: Ngā kupu

en: Network
mi: Kōtuitui

en: _Read
mi: _Pānuitia

en: _Write
mi: _Tuhia

en: _Properties
mi: Ngā _Āhuatanga

en: Properties
mi: Ngā Āhuatanga

en: Trash
mi: Te Para
