mate-applets 1.25.3 - en to ms translation catalogue (557 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
ms: Kilang Aplet Status AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ms: Kilang Aplet Status Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: Keyboard Accessibility Status
ms: Status Kebolehcapaian Papan Kekunci

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ms: Tunjuk status bagi fitur kebolehcapaian papan kekunci

en: Sun GNOME Documentation Team <gdocteam@sun.com>
ms: Pasukan Dokumentasi Sun GNOME <gdocteam@sun.com>

en: MATE Documentation Team
ms: Pasukan Dokumentasi MATE

en: About AccessX Status
ms: Perihal Status AccessX

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ms: Tunjuk keadaan fitur AccessX seperti pengubahsuai terselak

en: Copyright © 2003 Sun Microsystems
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2003 Sun Microsystems
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: There was an error launching the help viewer: %s
ms: Terdapat ralat melancarkan pelihat bantuan: %s

en: Open the keyboard preferences dialog
ms: Buka dialog keutamaan papan kekunci

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ms: Terdapat ralat melancarkan dialog keutamaan papan kekunci: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ms: Keutamaan Kebolehcapaian Papan _Kekunci

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About
ms: Perih_al

en: AccessX Status
ms: Status AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ms: Tunjuk status papan kekunci bila fitur kebolehcapaian digunakan.

en: XKB Extension is not enabled
ms: Sambungan XKB tidak dibenarkan

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ms: Papar keadaan semasa bagi fitur kebolehcapaian papan kekunci

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: System is running on AC power
ms: Sistem berjalan menggunakan kuasa AC

en: System is running on battery power
ms: Sistem berjalan menggunakan kuasa bateri

en: Battery charged (%d%%)
ms: Bateri dicas (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
ms: Masa tak diketahui: (%d% %) berbaki

en: Unknown time (%d%%) until charged
ms: Masa tidak diketahui (%d%%) sehingga dicas

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ms: %d %s %d %s (%d%%) berbaki

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ms: %d %s %d %s sehingga dicas (%d%%)

en: Battery Monitor
ms: Pemantau Bateri

en: Your battery is now fully recharged
ms: Bateri anda kini dicas sepenuhnya

en: Battery Notice
ms: Notis Bateri

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ms: Anda mempunyai %d%% dari jumlah kapasiti bateri anda berbaki.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ms: Untuk menghindari kehilangan kerja anda:⏎
    • palam komputer riba anda dengan kuasa luar, atau⏎
    • simpan dokumen dan matikan komputer riba anda.

en: To avoid losing your work:
     • suspend your laptop to save power,
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
ms: Untuk menghindari kehilangan kerja anda:⏎
    • tangguh komputer riba anda untuk jimatkan kuasa,⏎
    • palam komputer riba anda dengan kuasa luar, atau⏎
    • simpan dokumen dan matikan komputer riba anda.

en: Your battery is running low
ms: Bateri anda rendah

en: No battery present
ms: Bateri tidak hadir

en: Battery status unknown
ms: Status bateri tidak diketahui

en: N/A
ms: T/S

en: There was an error displaying help: %s
ms: Terdapat ralat memapar bantuan: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ms: Utiliti Bateri ini menunjukkan status bateri komputer riba anda.

en: upower backend enabled.
ms: bahagian belakang upower dibenarkan.

en: Legacy backend enabled.
ms: Bahagian belakang Legasi dibenarkan.

en: About Battery Charge Monitor
ms: Perihal Pemantau Cas Bateri

en: Copyright © 2000 The Gnulix Society
    Copyright © 2002-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2000 The Gnulix Society
    Hak Cipta © 2002-2005 Free Software Foundation dan lain-lain
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Battery Charge Monitor
ms: Pemantau Cas Bateri

en: Monitor a laptop's remaining power
ms: Pantau baki kuasa komputer riba

en: Battery Charge Monitor Preferences
ms: Keutamaan Pemantau Cas Bateri

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Show time/percentage:
ms: _Tunjuk masa/peratus:

en: Show _time remaining
ms: Tunjuk _masa berbaki

en: Show _percentage remaining
ms: Tunjuk _peratus berbaki

en: Appearance
ms: Penampilan

en: _Warn when battery charge drops to:
ms: _Beri amaran bila cas bateri jatuh pada:

en: Percent
ms: Peratus

en: Minutes Remaining
ms: Minit Berbaki

en: _Notify when battery is fully recharged
ms: _Maklum bila bateri sepenuhnya dicas

en: Notifications
ms: Pemberitahuan

en: Battstat Factory
ms: Kilang Battstat

en: Red value level
ms: Aras nilai merah

en: The battery level below which the battery is displayed as red. Also the value at which the low battery warning is displayed.
ms: Aras bateri di bawah yang mana bateri dipaparkan dengan warna merah. Dan juga nilai yang mana amaran bateri rendah dipaparkan.

en: Warn on low time rather than low percentage
ms: Beri amaran bila masa semakin rendah berbanding peratus rendah

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ms: Guna nilai ditakrif dalam red_nalue sebagai masa berbaki untuk paparkan dialog amaran berbanding peratus.

en: Low Battery Notification
ms: Pemberitahuan Kuasa Bateri Rendah

en: Notify user when the battery is low.
ms: Maklum pengguna bila kapasiti bateri rendah.

en: Full Battery Notification
ms: Pemberitahuan Kuasa Bateri Penuh

en: Notify user when the battery is full.
ms: Maklum pengguna bila kapasiti bateri sudah penuh.

en: Beep for warnings
ms: Bip untuk amaran

en: Beep when displaying a warning.
ms: Bipkan bila memaparkan amaran.

en: Show the time/percent label
ms: Tunjuk label masa/peratus

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ms: 0 untuk tanpa label, 1 untuk peratus dan 2 untuk masa berbaki.

en: Battery Status Utility
ms: Utiliti Status Bateri

en: Battery power low
ms: Kuasa bateri rendah

en: Battery fully re-charged
ms: Bateri dicas-semula sepenuhnya

en: Available palettes
ms: Palet yang tersedia

en: Insert "%s"
ms: Sisip "%s"

en: Insert special character
ms: Sisip aksara khas

en: insert special character %s
ms: sisip aksara khas %s

en: About Character Palette
ms: Perihal Pelet Aksara

en: Copyright © 1998, 2004-2005 GNOME Applets Maintainers and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1998, 2004-2005 Penyelenggara Aplet GNOME dan lain-lain
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: MATE Panel applet for selecting strange characters that are not on the keyboard. Released under GNU General Public Licence.
ms: Aplet Panel MATE untuk memilih aksara-aksara pelik yang tiada dalam papan kekunci. Dikeluarkan bawah Lesen Awam Am GNU.

en: Character Palette
ms: Pelet Aksara

en: Insert characters
ms: Sisip Aksara

en: Charpicker Applet Factory
ms: Kilang Aplet Charpicker

en: Characters shown on applet startup
ms: Aksara ditunjukkan pada permulaan aplet

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
ms: Rentetan yang mana pengguna telah memilih aplet yang terakhir digunakan. Rentetan ini akan dipaparkan bila pengguna memulakan aplet.

en: List of available palettes
ms: Senarai palet yang tersedia

en: List of strings containing the available palettes.
ms: Senarai rentetan yang mengandungi palet tersedia.

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Palette:
ms: _Palet:

en: Palette entry
ms: Masukan palet

en: Modify a palette by adding or removing characters
ms: Ubahsuai palet dengan menambah atau membuang aksara

en: Add Palette
ms: Tambah palet

en: Edit Palette
ms: Sunting Palet

en: Palettes list
ms: Senarai palet

en: _Palettes:
ms: _Palet:

en: Add button
ms: Tambah butang

en: Click to add a new palette
ms: Klik untuk tambah palet baru

en: Edit button
ms: Sunting butang

en: Click to edit the selected palette
ms: Klik untuk menyunting palet terpilih

en: Delete button
ms: Padam butang

en: Click to delete the selected palette
ms: Klik untuk padam palet terpilih

en: Character Palette Preferences
ms: Keutamaan Pelet Aksara

en: Command Applet Preferences
ms: Keutamaan Aplet Perintah

en: C_ommand:
ms: Pe_rintah:

en: _Interval (seconds):
ms: _Sela (saat):

en: Maximum _width (chars):
ms: Le_bar maksimum (aksara):

en: _Show icon
ms: _Tunjuk ikon

en: Command Factory
ms: Kilang Perintah

en: Command
ms: Perintah

en: Shows the output of a command
ms: Tunjuk output perintah

en: Command to execute
ms: Perintah dilakukan

en: Command/script to execute to get the output
ms: Perintah/skrip dilakukan untuk dapatkan output

en: Interval for the command
ms: Sela untuk perintah

en: Interval to execute the command (in seconds)
ms: Sela untuk lakukan perintah (dalam saat)

en: Width of output
ms: Lebar output

en: Number of characters to display
ms: Bilangan aksara untuk dipaparkan

en: Show icon
ms: Tunjuk ikon

en: If applet icon is shown or not
ms: Jika ikon aplet ditunjukkan atau tidak

en: About Command Applet
ms: Perihal Aplet Perintah

en: Copyright © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2013-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta © 2015-2021 Pembangun MATE

en: Command Applet
ms: Aplet Perintah

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ms: Keutamaan Pemantau Frekuensi CPU

en: _Monitored CPU:
ms: CPU Dipantau:

en: Monitor Settings
ms: Tetapan Pemantau

en: _Appearance:
ms: Pen_ampilan:

en: Show CPU frequency as _frequency
ms: Tunjuk frekuensi CPU sebagai _frekuensi

en: Show frequency _units
ms: Tunjuk _unit frekuensi

en: Show CPU frequency as _percentage
ms: Tunjuk frekuensi CPU sebagai _peratus

en: Display Settings
ms: Tetapan Paparan

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ms: Pemantau Penskalaan Frekuensi CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ms: Pantau Penskalaan Frekuensi CPU

en: CPU to Monitor
ms: CPU untuk Dipantau

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
ms: Tetapkan CPU untuk dipantau. Dalam sistem pemproses tunggal yang anda tidak perlu mengubahnya.

en: Mode to show CPU usage
ms: Mod untuk tunjuk penggunaan CPU

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ms: Nilai 0 bermaksud untuk tunjuk aplet dalam mod grafik (peta pix sahaja), 1 untuk tunjuk aplet dalam mod teks (tidak tunjuk peta pix), dan 2 untuk tunjuk aplet dalam mod grafik dan teks.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ms: Jenis teks untuk dipaparkan (jika teks dibenarkan).

en: A 0 value means to show CPU frequency, 1 to show frequency and units, and 2 to show percentage instead of frequency.
ms: Nilai 0 bermaksud untuk tunjukkan frekuensi CPU, 1 untuk tunjukkan frekuensi dan unit, dan 2 untuk tunjukkan peratus selain dari frekuensi.

en: Could not open help document
ms: Tidak dapat buka dokumen bantuan

en: About CPU Frequency Scaling Monitor
ms: Perihal Pemantau Penskalaan Frekuensi CPU

en: Copyright © 2004 Carlos Garcia Campos
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2004 Carlos Garcia Campos
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ms: Utiliti ini menunjukkan Penskalaan Frekuensi CPU semasa.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ms: Utiliti ini menunjukkan Frekuensi CPU semasa

en: Graphic
ms: Grafik

en: Text
ms: Teks

en: Graphic and Text
ms: Grafik dan Teks

en: Frequency Scaling Unsupported
ms: Penskalaan Frekuensi Tidak Disokong

en: CPU frequency scaling unsupported
ms: Penskalaan frekuensi CPU tidak disokong

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
ms: Anda tidak berupaya mengubahsuai frekuensi mesin anda. Mesin anda mungkin tersalah konfigur atau tidak mempunyai sokongan perkakasan untuk penskalaan frekuensi CPU.

en: Change CPU Frequency scaling
ms: Ubah penskalaan Frekuensi CPU

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ms: Kelayakan diperlukan untuk ubah penskalaan Frekuensi CPU.

en: Drive Mount Applet Factory
ms: Kilang Aplet Lekap Pemacu

en: Factory for drive mount applet
ms: Kilang bagi aplet lekap pemacu

en: Disk Mounter
ms: Pelekap Cakera

en: Mount local disks and devices
ms: Lekapkan cakera dan peranti setempat

en: nothing to mount
ms: tiada apa hendak dilekapkan

en: (mounted)
ms: (dilekap)

en: (not mounted)
ms: (tidak dilekap)

en: Cannot execute Caja
ms: Tidak dapat lakukan Caja

en: _Play DVD
ms: _Main DVD

en: _Play CD
ms: _Main CD

en: _Open %s
ms: _Buka %s

en: Un_mount %s
ms: N_yahlekap %s

en: _Mount %s
ms: _Lekap %s

en: _Eject %s
ms: _Lenting %s

en: About Disk Mounter
ms: Perihal Pelekap Cakera

en: Copyright © 2004 Canonical Ltd
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2004 Canonical Ltd
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ms: Aplet untuk melekapkan dan menyahlekap volum blok.

en: Eyes Applet Factory
ms: Kilang Aplet Mata

en: Eyes
ms: Mata

en: A set of eyeballs for your panel
ms: Jelingan mata untuk panel anda

en: Directory in which the theme is located
ms: Direktori terletaknya tema

en: Eyes Preferences
ms: Keutamaan Mata

en: _Select a theme:
ms: _Pilih tema:

en: Themes
ms: Tema

en: About Eyes
ms: Perihal Mata

en: A goofy set of eyes for the MATE panel. They follow your mouse.
ms: Sepasang mata untuk panel MATE. Ia mengikut pergerakan tetikus anda.

en: Copyright © 1999 Dave Camp
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1999 Dave Camp
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ms: Jelingan mata yang tajam ke arah tetikus

en: Can not launch the eyes applet.
ms: Tidak dapat lancarkan aplet mata.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ms: Terdapat ralat mati semasa cuba memuatkan tema.

en: Details
ms: Perincian

en: _Update
ms: _Kemaskini

en: City:
ms: Bandar:

en: Last update:
ms: Terakhir dikemaskini:

en: Conditions:
ms: Keadaan:

en: Sky:
ms: Langit:

en: Temperature:
ms: Suhu:

en: Feels like:
ms: Rasa seperti:

en: Dew point:
ms: Takat embun:

en: Relative humidity:
ms: Kelembapan relatif:

en: Wind:
ms: Angin:

en: Pressure:
ms: Tekanan:

en: Visibility:
ms: Ketampakan:

en: Sunrise:
ms: Matahari Naik:

en: Sunset:
ms: Matahari Terbenam:

en: Current Conditions
ms: Keadaan Semasa

en: Forecast Report
ms: Laporan Ramalan

en: See the ForeCast Details
ms: Lihat Perician Ramalan

en: Forecast
ms: Ramalan

en: _Visit Weather.com
ms: _Lawati Weather.com

en: Visit Weather.com
ms: Lawati Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
ms: Klik untuk ke Weather.com

en: Radar Map
ms: Peta Radar

en: Mateweather Applet Factory
ms: Kilang Aplet Mateweather

en: Factory for creating the weather applet.
ms: Kilang untuk mencipta aplet cuaca

en: Weather Report
ms: Laporan Cuaca

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ms: Pantau keadaan cuaca semasa, dan ramalan

en: About Weather Report
ms: Perihal Laporan Cuaca

en: Copyright © 1999-2005 by S. Papadimitriou and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1999-2005 oleh S. Papadimitriou dan lain-lain
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ms: Aplikasi panel untuk memantau keadaan cuaca tempatan.

en: _Details
ms: _Perincian

en: MATE Weather
ms: Cuaca MATE

en: Weather Forecast
ms: Ramalan Cuaca

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ms: Bandar: %s⏎
    Langit: %s⏎
    Suhu: %s

en: Updating...
ms: Mengemaskini...

en: Forecast not currently available for this location.
ms: Ramalan buat masa ini tidak tersedia untuk lokasi ini.

en: Location view
ms: Paparan lokasi

en: Select Location from the list
ms: Pilih Lokasi dari senarai

en: Update spin button
ms: Kemaskini butang angka

en: Spinbutton for updating
ms: Butang angka untuk dikemaskini

en: Address Entry
ms: Masukan Alamat

en: Enter the URL
ms: Masukkan URL

en: Failed to load the Locations XML database.  Please report this as a bug.
ms: Gagal memuatkan pangkalan data XML Lokasi. Sila laporkan ia sebagai pepijat.

en: Weather Preferences
ms: Keutamaan Cuaca

en: _Automatically update every:
ms: Kemaskini secara _automatik setiap:

en: _Temperature unit:
ms: Unit _suhu:

en: Celsius
ms: Selsius

en: Fahrenheit
ms: Fahrenhait

en: _Wind speed unit:
ms: Unit kelajuan a_ngin:

en: km/h
ms: km/j

en: mph
ms: bsj

en: knots
ms: knot

en: Beaufort scale
ms: Skala  Beaufort

en: _Pressure unit:
ms: Unit _tekanan:

en: _Visibility unit:
ms: Unit keta_mpakan:

en: meters
ms: meter

en: miles
ms: batu

en: Enable _radar map
ms: Benarkan peta _radar

en: Use _custom address for radar map
ms: Guna alamat _suai bagi peta radar

en: A_ddress:
ms: A_lamat:

en: Show _notifications
ms: Tunjuk pem_beritahuan

en: Update
ms: Kemaskini

en: minutes
ms: minit

en: Display
ms: Paparan

en: General
ms: Am

en: _Select a location:
ms: _Pilih lokasi:

en: _Find:
ms: _Cari:

en: Find _Next
ms: Cari _Berikutnya

en: Location
ms: Lokasi

en: MultiLoad Applet Factory
ms: Kilang Aplet Beban Berbilang

en: Factory for creating the load applet.
ms: Kilang untuk mencipta aplet beban

en: System Monitor
ms: Pemantau Sistem

en: A system load indicator
ms: Penunjuk muatan sistem

en: Enable CPU load graph
ms: Benarkan graf muatan CPU

en: Enable memory load graph
ms: benarkan graf muatan ingatan

en: Enable network load graph
ms: Benarkan graf muatan rangkaian

en: Enable swap load graph
ms: Benarkan graf muatan silih

en: Enable load average graph
ms: Benarkan graf purata muatan

en: Enable disk load graph
ms: Benarkan graf muatan cakera

en: Applet refresh rate in milliseconds
ms: Kadar segar semula aplet dalam milisaat

en: Graph size
ms: Saiz graf

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
ms: Bagi panel mengufuk, lebar graf dalam piksel. Bagi panel menegak, Ia adalah tinggi bagi graf.

en: Graph color for user-related CPU activity
ms: Warna graf bagi aktiviti CPU berkaitan-pengguna

en: Graph color for system-related CPU activity
ms: Warna graf bagi aktiviti CPU berkaitan-sistem

en: Graph color for nice-related CPU activity
ms: Warna graf bagi aktiviti CPU yang elok

en: Graph color for iowait related CPU activity
ms: Warna graf untuk iowaitu berkaitan aktiviti CPU

en: CPU graph background color
ms: Warna latar belakang graf CPU

en: Graph color for user-related memory usage
ms: Warna graf penggunaan ingatan berkaitan-pengguna

en: Graph color for shared memory
ms: Warna graf bagi ingatan terkongsi

en: Graph color for buffer memory
ms: Warna graf bagi ingatan penimbal

en: Graph color for cached memory
ms: Warna graf bagi ingatan tercache

en: Memory graph background color
ms: Warna latar belakang graf ingatan

en: Graph color for input network activity
ms: Warna graf untuk aktiviti rangkaian input

en: Graph color for output network activity
ms: Warna graf untuk aktiviti rangkaian output

en: Graph color for loopback network usage
ms: Warna graf untuk  penggunaan rangkaian gelung-balik

en: Network graph background color
ms: Warna graf latar belakang rangkaian

en: Grid line color
ms: Warna garisan grid

en: Indicator color
ms: Warna penunjuk

en: Network threshold 1 in bytes
ms: Ambang rangkaian 1 dalam bait

en: Network threshold 2 in bytes
ms: Ambang rangkaian 2 dalam bait

en: Network threshold 3 in bytes
ms: Ambang rangkaian 3 dalam bait

en: Graph color for user-related swap usage
ms: Warna graf penggunaan silih berkaitan-pengguna

en: Swap graph background color
ms: Warna latar belakang graf silih

en: Graph color for load average
ms: Warna graf bagi purata muatan

en: Load graph background color
ms: Warna latar belakang graf muatan

en: Graph color for disk read
ms: Warna graf untuk baca cakera

en: Graph color for disk write
ms: Warna graf untuk tulis cakera

en: Background color for disk load graph
ms: Warna latar belakang untuk graf muatan cakera

en: Uses /proc/diskstats to determine NVMe disk load
ms: Menggunakan /proc/diskstats untuk tentukan muatan cakera NVMe

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ms: Fail keterangan dekstop untuk dilakukan sebagai pemantau sistem

en: System Monitor Preferences
ms: Keutamaan Pemantau Sistem

en: _Processor
ms: _Pemproses

en: _Memory
ms: _Ingatan

en: _Network
ms: _Rangkaian

en: S_wap Space
ms: Ruang S_ilih

en: _Load
ms: _Muatan

en: _Harddisk
ms: _Cakera Keras

en: Monitored Resources
ms: Sumber dipantau

en: System m_onitor width:
ms: Lebar pe_mantau sistem:

en: pixels
ms: piksel

en: Sys_tem monitor update interval:
ms: Sela kemas kini pemantau sis_tem:

en: milliseconds
ms: milisaat

en: Options
ms: Pilihan

en: _User
ms: _Pengguna

en: S_ystem
ms: S_istem

en: N_ice
ms: E_lok

en: I_dle
ms: Mela_hu

en: Processor
ms: Pemproses

en: Sh_ared
ms: Ter_kongsi

en: _Buffers
ms: _Penimbal

en: Cach_ed
ms: Tercach_e

en: F_ree
ms: B_ebas

en: Memory
ms: Ingatan

en: _In
ms: _Masuk

en: _Out
ms: _Keluar

en: _Local
ms: _Setempat

en: _Background
ms: Latar _Belakang

en: _Gridline
ms: _Garisan Grid

en: _Indicator
ms: Pe_nunjuk

en: Network
ms: Rangkaian

en: _Used
ms: _Digunakan

en: _Free
ms: _Bebas

en: Swap Space
ms: Ruang Silih

en: _Average
ms: P_urata

en: Load
ms: Muatan

en: _Read
ms: _Baca

en: _Write
ms: _Tulis

en: Use diskstats for _NVMe
ms: Guna diskstats untuk _NVMe

en: Harddisk
ms: Cakera Keras

en: Colors
ms: Warna

en: Threshold _1:
ms: Ambang _1:

en: bytes
ms: bait

en: Threshold _2:
ms: Ambang _2:

en: Threshold _3:
ms: Ambang _3:

en: Network speed thresholds
ms: Ambang kelajuan rangkaian

en: About System Monitor
ms: Perihal Pemantau Sistem

en: Copyright © 1999-2005 Free Software Foundation and others
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 1999-2005 Free Software Foundation dan lain-lain
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ms: Pemantau muatan sistem berupaya memaparkan graf CPU, ram, dan ruang silih yang digunakan, disamping trafik rangkaian.

en: Start system-monitor
ms: Mulakan pemantau sistem

en: There was an error executing '%s': %s
ms: Terdapat ralat melakukan '%s' : %s

en: Load Average
ms: Purata Muatan

en: Disk
ms: Cakera

en: %s:
    %.01f%% in use by programs
    %.01f%% in use as cache
ms: %s:
    %.01f%% digunakan oleh program
    %.01f%% digunakan sebagai cache

en: The system load average is %0.02f
ms: Purata muatan sistem ialah %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ms: %s:⏎
    Menerima %s⏎
    Menghantar %s

en: %s:
    %.01f%% in use
ms: %s:
    %.01f%% digunakan

en: CPU Load
ms: Muatan CPU

en: Memory Load
ms: Muatan Ingatan

en: Net Load
ms: Muatan Rangkaian

en: Swap Load
ms: Muatan Silih

en: Disk Load
ms: Muatan Cakera

en: _Open System Monitor
ms: _Buka Pemantau Sistem

en: System m_onitor height:
ms: Tinggi pe_mantau sistem:

en: Transfer Rate Graph
ms: Graf Kadar Pemindahan

en: _In graph color
ms: Warna graf _masuk

en: _Out graph color
ms: Warna graf _keluar

en: IPv4 Address:
ms: Alamat IPv4:

en: Netmask:
ms: Topeng rangkaian:

en: IPv6 Address:
ms: Alamat IPv6:

en: Hardware Address:
ms: Alamat Perkakasan:

en: P-t-P Address:
ms: Alamat P-t-P:

en: Bytes in:
ms: Bait masuk:

en: 0 byte
ms: 0 bait

en: Bytes out:
ms: Bait keluar:

en: Signal Strength:
ms: Kekuatan isyarat:

en: Station:
ms: Stesen:

en: Channel:
ms: Saluran:

en: Connected Time:
ms: Masa Bersambung:

en: MATE Netspeed Preferences
ms: Keutamaan Netspeed MATE

en: Network _device:
ms: _Peranti rangkaian:

en: Show _sum instead of in & out
ms: Tunjuk _hasil tambah dan bukannya masuk & keluar

en: Show _bits instead of bytes
ms: Tunjuk _bit dan bukannya bait

en: _Change icon according to the selected device
ms: _Ubah ikon mengikut peranti yang dipilih

en: Show _icon
ms: Tunjuk _ikon

en: Show signal _quality icon for wireless devices
ms: Tunjuk ikon _kualiti isyarat bagi peranti tanpa wayar

en: Show all _IP addresses on tooltip
ms: Tunjuk semua alamat _IP pada tip alat

en: General Settings
ms: Tetapan Am

en: Device to monitor
ms: Peranti untuk dipantau

en: The name of the device to monitor
ms: Nama peranti yang hendak dipantau

en: Show sum speed
ms: Tunjuk hasil tambah kelajuan

en: If true, show sum of inbound/outbound speed instead of separated ones.
ms: Jika benar, tunjuk hasil tambah kelajuan masuk/keluar selain dari dipapar secara berasingan.

en: Show bits
ms: Tunjuk bit

en: If true, show speed in bits instead of bytes.
ms: Jika benar, tunjuk kelajuan dalam bit selain dalam bentuk bait.

en: Show IPv4 and IPv6 addresses on tooltip
ms: Tunjuk alamat IPv4 dan IPv6 pada tip alat

en: If true, show both IP addresses if enabled.
ms: Jika benar, tunjuk kedua-dua alamat IP jika dibenarkan.

en: If true, show main icon.
ms: Jika benar, tunjuk ikon utama.

en: Change icon
ms: Ubah ikon

en: If true, change the icon due to selected device.
ms: Jika benar, ubah ikon mengikut peranti yang dipilih.

en: Auto change device
ms: Auto ubah peranti

en: If true, change automatically the selected device.
ms: Jika benar, ubah peranti terpilih secara automatik.

en: In color
ms: Warna masuk

en: The color of the graph of the inbound traffic
ms: Warna graf bagi trafik masuk

en: Out color
ms: Warna keluar

en: The color of the graph of the outbound traffic
ms: Warna graf bagi trafik keluar

en: Up command
ms: Perintah naik

en: Command to execute to activate the device
ms: Perintah yang dilakukan untuk aktifkan peranti

en: Down command
ms: Perintah turun

en: Command to execute to shut down the device
ms: Perintah yang dilakukan untuk matikan peranti

en: Show signal quality icon
ms: Tunjuk ikon kualiti isyarat

en: If true, show signal quality icon for wireless devices.
ms: Jika benar, tunjuk ikon kualiti isyarat untuk peranti tanpa wayar.

en: Netspeed Applet Factory
ms: Kilang Aplet Netspeed

en: Netspeed Applet
ms: Aplet Netspeed

en: Network Monitor
ms: Pemantau Rangkaian

en: host
ms: hos

en: unspecified
ms: tidak dinyatakan

en: global
ms: sejagat

en: (unknown)
ms: (tidak diketahui)

en:  short GI)
ms: GI pendek)

en: 20 MHz (no HT)
ms: 20 MHz (tanpa HT)

en: unknown
ms: tidak diketahui

en: , width: %s
ms: , lebar: %s

en: none
ms: tiada

en: na
ms: ta

en: There was an error displaying help:
    %s
ms: Terdapat ralat memaparkan bantuan:
    %s

en: About MATE Netspeed
ms: Perihal Netspeed MATE

en: Copyright © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Copyright © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2002-2003 Jörgen Scheibengruber
    Hak Cipta © 2011-2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta © 2015-2021 Pembangun MATE

en: A little applet that displays some information on the traffic on the specified network device
ms: Aplet kecil yang memaparkan maklumat trafik pada peranti rangkaian tertentu

en: Device _Details
ms: Perincian P_eranti

en: Preferences...
ms: Keutamaan...

en: Help
ms: Bantuan

en: About...
ms: Perihal...

en: Do you want to disconnect %s now?
ms: Anda mahu putuskan %s sekarang?

en: Do you want to connect %s now?
ms: Anda mahu sambungkan %s sekarang?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
ms: <b>Menjalankan perintah %s telah gagal</b>
    %s

en: %s is down
ms: %s terputus

en: 
    in: %s out: %s
ms: 
    masuk: %s keluar: %s

en: 
    sum: %s
ms: 
    jum: %s

en: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    RX Bitrate: %s
    TX Bitrate: %s
ms: 
    ESSID: %s
    RSSI: %d dBm
    Kadar Bit RX: %s
    Kadar Bit TX: %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
ms: 
    ESSID: %s
    Kekuatan: %d %%

en: MATE Netspeed
ms: Netspeed MATE

en: Sticky Notes Applet Factory
ms: Kilang Aplet Nota Lekat

en: Sticky Notes
ms: Nota Lekat

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ms: Cipta, lihat dan urus nota lekat pada desktop

en: This note is locked.
ms: Nota ini dikunci.

en: This note is unlocked.
ms: Nota ini tidak dikunci.

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Delete All
ms: Pa_dam Semua

en: Delete all sticky notes?
ms: Padam semua nota lekat?

en: This cannot be undone.
ms: Ia tidak boleh dikembalikan.

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Delete this sticky note?
ms: Padam nota lekat ini?

en: Sticky Note
ms: Nota Lekat

en: Lock/Unlock note
ms: Kunci/Nyahkunci nota

en: Delete note
ms: Padam nota

en: Resize note
ms: Saiz semula nota

en: Sticky Notes Preferences
ms: Keutamaan Nota Lekat

en: Default Note Properties
ms: Sifat Nota Lalai

en: _Width:
ms: _Lebar:

en: H_eight:
ms: _Tinggi:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ms: Nyatakan lebar lalai (dalam piksel) nota baru

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ms: Nyatakan tinggi lalai (dalam piksel) nota baru

en: Use co_lor from the system theme
ms: Guna wa_rna dari tema sistem

en: Font Co_lor:
ms: W_arna Fon:

en: Note C_olor:
ms: W_arna Nota:

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ms: Pilih warna asas yang digunakan oleh semua nota lekat

en: Pick a default sticky note color
ms: Pilih warna lalai nota lekat

en: Use fo_nt from the system theme
ms: Guna fo_n dari tema sistem

en: _Font:
ms: _Fon:

en: Choose a font to use for all sticky notes
ms: Pilih fon yang digunakan oleh semua nota lekat

en: Pick a default sticky note font
ms: Pilih fon lalai nota lekat

en: Behavior
ms: Kelakuan

en: _Put notes on all workspaces
ms: _Letak nota pada semua ruang kerja

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ms: Pilih jika nota kelihatan pada semua ruang kerja

en: Force _default color and font on notes
ms: Paksa warna dan fon _lalai pada nota

en: Choose if the default style is forced on all notes
ms: Pilih jika gaya lalai dipaksa pada semua nota

en: Hide notes when the des_ktop is clicked on
ms: Sembunyi nota bila des_ktop diklik pada

en: Choose whether to hide all notes when selecting on the desktop
ms: Pilih sama ada hendak sembunyikan semua nota bila memilih pada desktop

en: Sticky Note Properties
ms: Sifat Nota Lekat

en: Properties
ms: Sifat

en: _Title:
ms: _Tajuk:

en: Specify a title for the note
ms: Nyatakan tajuk nota

en: Use default co_lor
ms: Guna _warna lalai

en: Font C_olor:
ms: _Warna Fon:

en: Note _Color:
ms: _Warna Nota:

en: Use default fo_nt
ms: Guna fo_n lalai

en: Choose a color for the note
ms: Pilih warna nota

en: Pick a color for the sticky note
ms: Pilih warna nota lekat

en: Choose a font for the note
ms: Pilih fon nota

en: Pick a font for the sticky note
ms: Pilih fon nota lekat

en: Default width for new notes
ms: Lebar lalai nota baru

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ms: Lebar lalai bagi nota lekat baru dalam piksel.

en: Default height for new notes
ms: Tinggi lalai nota baru

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ms: Tinggi lalai bagi nota lekat baru dalam piksel.

en: Default color for new notes
ms: Warna lalai nota baru

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
ms: Warna lalai bagi nota lekat baru. Ia sepatutnya dalam spesifikasi heks html, sebagai contoh "#30FF50".

en: Default color for font
ms: Warna lalai untuk fon

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
ms: Warna lalai bagi nota lekat baru. Ia sepatutnya dalam spesifikasi heks html, sebagai contoh "#000000".

en: Default font for new notes
ms: Fon lalai nota baru

en: Default font for new sticky notes. This should be a Pango Font Name, for example "Sans Italic 10".
ms: Fon lalai bagi nota lekat baru. Ia sepatutnya Nama Fon Pango, sebagai contoh "Sans Italic 10".

en: Sticky notes' workspace stickyness
ms: Kelekatan ruang kerja nota lekat

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ms: Nyatakan sama ada nota lekat adalah tampat pada SEMUA ruang kerja pada desktop atau tidak.

en: Sticky notes' locked state
ms: Keadaan penguncian nota lekat

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ms: Nyatakan sama ada nota lekat akan dikunci (tidak boleh sunting) atau tidak.

en: Date format of note's title
ms: Format tarikh tajuk nota

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
ms: Secara lalai, Nota lekat akan diberi tarikh semasa sebagai tajuk bila ia dicipta. Format ini digunakan; apa jua yang boleh dihantar oleh strftime() adalah sah.

en: Whether to use the default system color
ms: Sama ada hendak gunakan warna sistem lalai

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ms: Jika pilihan ini dilumpuhkan, warna suai akan digunakan sebagai warna lalai bagi semua nota lekat.

en: Whether to use the default system font
ms: Sama ada hendak gunakan fon sistem lalai

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ms: Jika pilihan ini dilumpuhkan, fon suai akan digunakan sebagai fon lalai bagi semua nota lekat.

en: Whether to force the default color and font on all notes
ms: Sama ada hendak memaksa warna dan fon lalai pada semua nota

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ms: Jika pilihan ini dibenarkan, warna dan fon suai yang diumpuk kepada nota individu akan diabaikan.

en: Whether to hide all notes when the desktop is selected
ms: Sama ada hendak sembunyi semua nota bila dekstop dipilih

en: If this option is enabled, selecting the desktop in any way will automatically hide all the open notes.
ms: Jika pilihan ini dibenarkan, pemilihan dekstop dalam apa jua cara akan sembunyikan semua nota terbuka secara automatik.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ms: Sama ada hendak menanya kepastian bila memadam nota

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ms: Nota kosong selalunya dipadam tanpa pengesahan.

en: _New Note
ms: Nota Ba_ru

en: Hi_de Notes
ms: Se_mbunyi Nota

en: _Delete Notes
ms: Pa_dam Nota

en: _Lock Notes
ms: _Kunci Nota

en: Show sticky notes
ms: Tunjuk nota lekat

en: About Sticky Notes
ms: Perihal Nota Lekat

en: Copyright © 2002-2003 Loban A Rahman
    Copyright © 2005 Davyd Madeley
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2002-2003 Loban A Rahman
    Hak Cipta © 2005 Davyd Madeley
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
ms: Nota Lekat untuk Persekitaran Desktop MATE

en: Timer Factory
ms: Kilang Pemasa

en: Timer
ms: Pemasa

en: Start a timer and receive a notification when it is finished
ms: Mulakan pemasa dan terima pemberitahuan bila ia selesai

en: Name of timer
ms: Nama pemasa

en: Duration of timer in seconds
ms: Tempoh pemasa dalam saat

en: Show notification popup when timer finish
ms: Tunjuk pemberitahuan timbul bila pemasa berakhir

en: Show dialog window when timer finish
ms: Tunjuk tetingkap dialog bila pemasa berakhir

en: Timer Applet Preferences
ms: Keutamaan Aplet Pemasa

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Hours:
ms: _Jam:

en: _Minutes:
ms: _Minit:

en: _Seconds:
ms: _Saat;

en: Show notification _popup
ms: Tunjuk pemberitahuan t_imbul

en: Show _dialog
ms: Tunjuk _dialog

en: _Start timer
ms: _Mula pemasa

en: P_ause timer
ms: _Jeda pemasa

en: S_top timer
ms: _Henti pemasa

en: R_eset
ms: T_etap Semula

note: Translators: %s is a placeholder for the timer name, 'Timer' by default
en: Finished %s
ms: %s selesai

en: Timer finished!
ms: Pemasa berakhir!

en: About Timer Applet
ms: Perihal Aplet Pemasa

en: Copyright © 2014 Stefano Karapetsas
    Copyright © 2015-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2014 Stefano Karapetsas
    Hak Cipta © 2015-2021 Pembangun MATE

en: Timer Applet
ms: Aplet Pemasa

en: Trash Applet Factory
ms: Kilang Aplet Tong Sampah

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Go to Trash
ms: Pergi ke Tong Sampah

en: _Empty Trash
ms: _Kosongkan Tong Sampah

en: _Open Trash
ms: _Buka Tong Sampah

en: No Items in Trash
ms: Tiada Item dalam Tong Sampah

en: Error while spawning caja:
    %s
ms: Ralat semasa menampakkan caja:⏎
    %s

en: About Trash Applet
ms: Perihal Aplet Tong Sampah

en: Copyright © 2004 Michiel Sikkes
    Copyright © 2008 Ryan Lortie
    Copyright © 2012-2021 MATE developers
ms: Hak Cipta © 2004 Michiel Sikkes
    Hak Cipta © 2008 Ryan Lortie
    Hak Cipta © 2012-2021 Pembangun MATE

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
ms: Tong sampah MATE yang berada dalam panel anda. Anda boleh guna ia untuk melihat tong sampah atau seret dan lepas item ke dalam tong sampah.

en: Delete Immediately?
ms: Padam Serta-Merta?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ms: Tidak dapat alih fail ke tong sampah, anda ingin memadamnya serta-merta?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ms: Tidak dapat alih fail ke tong sampah, anda ingin memadamnya serta-merta?

en: Trash Applet
ms: Aplet Tong Sampah

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
ms: Membuang item %s dari %s

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
ms: Membuang: %s

en: Empty all of the items from the trash?
ms: Kosongkan semua item dari tong sampah?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ms: Jika anda pilih hendak mengosongkan tong sampah, semua item didalamnya akan kekal hilang. Perhatian, anda juga boleh memadamnya secara berasingan.

en: Emptying the Trash
ms: Mengosongkan Tong Sampah

en: From:
ms: Dari:
