mate-applets 1.25.3 - en to nds translation catalogue (50 entries)

en: _Help
nds: _Hölp

en: _About
nds: _Över

en: Unknown error
nds: Unbekannter Fehler

en: _Preferences
nds: _Eegenschapten

en: There was an error displaying help: %s
nds: Bi'm Opwiesen vun de Hölp is een Fehler optreten: %s

en: _Close
nds: _Sluten

en: Appearance
nds: Aussehen

en: _Edit
nds: _Bewarken

en: _Palette:
nds: _Palett:

en: C_ommand:
nds: _Order:

en: Command
nds: Order

en: Show icon
nds: Teken wiesen

en: _Update
nds: _Opfrischen

en: _Temperature unit:
nds: _Temperatuur-Eenheid:

en: _Wind speed unit:
nds: Wind-_Gauheid-Eenheid:

en: knots
nds: Knütten

en: Beaufort scale
nds: Beaufort-Eenheiden

en: _Pressure unit:
nds: _Druck-Eenheid:

en: mb
nds: mbar

en: _Visibility unit:
nds: Sicht_baarheids-Eenheid:

en: A_ddress:
nds: An_skrivt

en: minutes
nds: Minuuten

en: Display
nds: Billschirm

en: General
nds: Allgemeen

en: _Find:
nds: _Finnen:

en: Location
nds: Ort

en: System Monitor
nds: Sysmonitor

en: _Network
nds: _Netwark

en: _Load
nds: _Laden

en: pixels
nds: Pixels

en: Options
nds: Optschoonen

en: Memory
nds: Spieker

en: Network
nds: Netzwerk

en: _Read
nds: _Lesen

en: _Write
nds: _Schrieven

en: Colors
nds: Klöörs

en: About System Monitor
nds: Över de System-Uppasser

en: unknown
nds: unbekannt

en: Help
nds: Hölp

en: _Cancel
nds: _Avbreken

en: _Delete
nds: _Löschen

en: _Width:
nds: _Brede:

en: _Font:
nds: _Schriftart:

en: Behavior
nds: Verhollen

en: Properties
nds: Eegenschapten

en: _Title:
nds: _Titel:

en: _Name:
nds: _Naam:

en: Trash
nds: Papierkorb

en: _Empty Trash
nds: Papierkörv _leeren

en: From:
nds: Vun:
