mate-applets 1.25.3 - en to rw translation catalogue (26 entries)

en: Unknown error
rw: Ikosa itazwi

en: Appearance
rw: Imigaragarire

en: Insert special character
rw: Kongeramo inyuguti zidasanzwe

en: Command
rw: Icyo wifuza

en: Graphic
rw: Igishushanyo

en: Text
rw: Umwandiko

en: Themes
rw: Insanganyamatsiko

en: Details
rw: Birambuye

en: City:
rw: Umujyi:

en: miles
rw: mayili

en: Update
rw: Kuvugurura

en: minutes
rw: iminota

en: Display
rw: Kugaragaza

en: General
rw: Rusange

en: Location
rw: Ahantu

en: pixels
rw: pigiseli

en: Options
rw: Amahitamo

en: Memory
rw: Ububiko

en: Network
rw: urusobe

en: Load
rw: Ibirimo

en: Colors
rw: Amabara

en: unknown
rw: ntibizwi

en: none
rw: ntacyo

en: Help
rw: Ifashayobora

en: Behavior
rw: imyitwarire

en: Properties
rw: indangakintu
