mate-applets 1.25.3 - en to si translation catalogue (208 entries)

en: Keyboard Accessibility Status
si: යතුරුපුවරු ප්රවේශ්යතා තත්වය

en: Shows the status of keyboard accessibility features
si: යතුරුපුවරු ප්‍රවේශ්‍යතා ලක්ෂණයන්හි තත්වය පෙන්වයි

en: There was an error launching the help viewer: %s
si: උදවු දක්වනය ඇරඹීමේදී දෝෂයක් ඇති විය: %s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
si: යතුරුපුවරු අභිප්රේත සංවාදය විවෘත කිරීමේදී දොෂයක්  ඇති විය: %s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
si: යතුරුපුවරු ප්‍රවේශ්‍යතා අභිප්‍රේත (_K)

en: _Help
si: උදව් (_H)

en: _About
si: සම්බන්ධව (_A)

en: AccessX Status
si: AccessX තත්වය

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
si: ප්‍රවේශ්‍යතා ලක්ෂණයන් භාවිතා වන විටදී යතුරුපුවරු තත්වය පෙන්වයි.

en: XKB Extension is not enabled
si: XKB දිගුව සක්රීයකර නැත.

en: Unknown error
si: නොදන්නා දෝෂයක්

en: Error: %s
si: දෝෂය: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
si: යතුරුපුවරු ප්‍රවේශ්‍යතා ලක්ෂණයන්හිවත්මන් තත්වය දක්වයි

en: _Preferences
si: අභිප්‍රේත (_P)

en: System is running on AC power
si: පද්ධතිය ක්රියාත්මක වන්නේ AC බලයෙනි

en: System is running on battery power
si: පද්ධතිය ක්රියාත්මක වන්නේ වියළි කෝෂ බලයෙනි

en: Battery charged (%d%%)
si: වියළි කෝෂය යළි බල ගැන්වීම (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
si: නොදන්නා (%d%%) කාලයක් ඉතිරියි

en: Unknown time (%d%%) until charged
si: ආරෝපණය වීමට නොදන්නා (%d%%) කාලයක් ඉතිරියි

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
si: තව %d %s %d %s (%d%%) යි

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
si: %d %s %d %s ආරෝපණය වන තුරු (%d%%)

en: Battery Monitor
si: බැටරි නිරීක්‍ෂකය

en: Your battery is now fully recharged
si: ඔබගේ වියළි කෝෂය දැන් සමුපූර්ණයෙන්ම නැවත බලගැන්වී ඇත.

en: Battery Notice
si: වියළි කෝෂ දැන්වීම

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
si: මුළු විදුලිකෝෂ ධාරිතාවයෙන් %d%% ක් ඉතිරිව ඇත.

en: To avoid losing your work:
     • plug your laptop into external power, or
     • save open documents and shut your laptop down.
si: වැඩය අහිමි වීම වළක්වා ගැනීම සඳහා:
     • ලැප්ටොපය බාහිර බල සැපයුමකට සම්බන්ධ කරන්න, නැතිනම්
     • විවෘතය ඇති ලේඛ සුරැකුම් කර ලැප්ටොපය ක්රියාවිරහිත කරන්න.

en: Your battery is running low
si: ඔබගේ වියළි කෝෂය බලය අඩුවී ඇත.

en: No battery present
si: විදුලිකෝෂයක් නැත

en: Battery status unknown
si: වියළි කේෂයේ තත්වය නොදනී

en: N/A
si: අදාල නොවේ

en: There was an error displaying help: %s
si: සහාය දර්ශණය කිරිමේදි දෝෂයක් තිබුනි: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
si: මෙම උපයුක්තය ජංගම පරිගණකයේ විදුලිකෝෂයේ තත්වය පෙන්වයි.

en: Battery Charge Monitor
si: වියළි කෝෂ බලගැන්වීම් නිරීක්ෂකය

en: Monitor a laptop's remaining power
si: ලැප්ටොපයේ ඉතිරිවී ඇති බලය නිරීක්ෂණය කරයි

en: Battery Charge Monitor Preferences
si: වියළි කෝෂ බලගැන්වීම් නිරීක්ෂකයේ අභිප්රේත

en: _Close
si: වසන්න (_C)

en: _Show time/percentage:
si: කාලය/ප්රතිශතය පෙන්වන්න (_S):

en: Show _time remaining
si: ඉතිරිව ඇති කාලය පෙන්වන්න (_t)

en: Show _percentage remaining
si: ඉතිරිව ඇති ප්රතිශතය පෙන්වන්න (_p)

en: Appearance
si: පෙනුම

en: _Warn when battery charge drops to:
si: විදුලිකෝෂ ධාරිතාව මේ දක්වා අඩුවූවිට අනතුරු අඟවන්න (_W):

en: Percent
si: ප්‍රතිශතය

en: Minutes Remaining
si: ක් මිනිත්තු ඉතිරි

en: _Notify when battery is fully recharged
si: වියළි කෝෂය සම්පූර්ණයෙන්ම යළි බලගැන්වුණු පසු දැනුම් දෙන්න (_N)

en: Battstat Factory
si: Battstat යෙදුම්පත

en: Red value level
si: ධාවන මට්ටම් අගය

en: Warn on low time rather than low percentage
si: ප්රතිශතය අඩුවීමට වඩා කාලය අඩුවීම ගැන අනතුරු හඟවන්න

en: Low Battery Notification
si: වියළි කෝෂයේ බලය අඩු බව දැනුම්දීමයි

en: Full Battery Notification
si: වියළි කෝෂය සම්පූර්ණ බව දැනුම්දීමයි

en: Beep for warnings
si: අවවාදය සඳහා බියිප් හඬ

en: Show the time/percent label
si: වේලා/ප්රතිශත ලේබලය පෙන්වන්න

en: Battery Status Utility
si: විදුලිකෝෂ තත්ව උපයුක්තය

en: Battery power low
si: වියළි කොෂ බලය අවම වී ඇත

en: Battery fully re-charged
si: වියළි කෝෂය සම්පූර්ණයෙන්ම බලගැන්වී ඇත

en: Insert "%s"
si: "%s" ඇතුළත් කරන්න

en: Insert special character
si: විශේෂ අනුලකුණක් ඇතුළත් කරන්න

en: Character Palette
si: අනුලකුණු වර්ණ තැටිය

en: _Edit
si: සැකසුම් (_E)

en: _Palette:
si: වර්‍ණ තැටිය (_P):

en: Add button
si: බොත්තමක් එක් කරන්න

en: Edit button
si: බොත්තම සකසන්න

en: Delete button
si: බොත්තම මකන්න

en: Command
si: විධානය

en: _Monitored CPU:
si: නිරීක්ෂිත CPU (_M):

en: Show CPU frequency as _frequency
si: CPU සංඛ්යාතය සංඛ්යාතයක් ලෙස පෙන්වන්න (_f)

en: Show frequency _units
si: සංඛ්යාත ඒකක පෙන්වන්න (_u)

en: Show CPU frequency as _percentage
si: CPU සංඛ්යාතය ප්රතිශතයක් ලෙස පෙන්වන්න (_p)

en: Could not open help document
si: උදවු ලේඛය විවෘත කළ නොහැකියි

en: Graphic
si: චිත්‍ර

en: Text
si: පෙළ

en: Graphic and Text
si: චිත්රණ සහ පෙළ

en: Disk Mounter
si: තැටි ස්ථාපකය

en: Mount local disks and devices
si: අභ්යන්තර තැටි සහ උපාංග ස්ථාපනය කරන්න

en: (mounted)
si: (ස්ථාපනය විය)

en: (not mounted)
si: (ස්ථාපනය නොවීය)

en: _Play DVD
si: DVD වාදනය කරන්න (_P)

en: _Play CD
si: CD වාදනය කරන්න (_P)

en: _Open %s
si: %s විවෘත කරන්න (_O)

en: Un_mount %s
si: %s අස්ථාපන කරන්න (_m)

en: _Mount %s
si: %s ස්ථාපන කරන්න (_M)

en: _Eject %s
si: %s ඉවත් කරන්න (_E)

en: A set of eyeballs for your panel
si: ඔබේ පුවරුවට අක්ෂිගෝල කට්ටලයක්

en: _Select a theme:
si: තේමාවක් තෝරන්න (__S):

en: Themes
si: තේමා

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
si: ඇස් බලන්නේ මූසික තුඩෙහි දිශාවයි

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
si: තේමාව පැටවීමට යාමේදී බරපතල දෝෂයක් ඇතිවිය.

en: Details
si: විස්තර

en: _Update
si: යාවත්කාලීන (_U)

en: City:
si: නගරය:

en: Last update:
si: අවසාන යාවත් කාළීනය:

en: Conditions:
si: තත්වය:

en: Sky:
si: අහස:

en: Temperature:
si: උෂ්ණත්වය:

en: Dew point:
si: තුෂාර අංකය:

en: Relative humidity:
si: සාපේක්ෂ ආරද්‍රතාව:

en: Wind:
si: සුළඟ:

en: Pressure:
si: පීඩනය:

en: Visibility:
si: දෘෂ්‍යතාව:

en: Sunrise:
si: හිරු නැගීම:

en: Sunset:
si: හිරු බැසීම:

en: Current Conditions
si: වර්තමාන තත්වය

en: Forecast Report
si: අනාවැකි වාර්තාව

en: Forecast
si: අනාවැකිය

en: _Visit Weather.com
si: පිවිසෙන්න Weather.com (_V)

en: Visit Weather.com
si: පිවිසෙන්න Weather.com

en: Radar Map
si: රේඩාර් සිතියම

en: Weather Report
si: කාළගුණ වාර්තාව

en: _Details
si: විස්තර (_D)

en: MATE Weather
si: MATE කාලගුණය

en: Weather Forecast
si: කාළගුන අනාවැකිය

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
si: නගරය: %s
    අහස: %s
    උෂ්ණත්වය: %s

en: Updating...
si: යාවත්කාළීන කරමින්...

en: Forecast not currently available for this location.
si: මෙම ස්ථානය සඳහා දැනට අනාවැකි නොමැත.

en: Location view
si: ස්ථාන දැක්ම

en: Select Location from the list
si: ලැයිස්තුවෙන් ස්ථානයක් තෝරන්න

en: Enter the URL
si: URL ඇතුළත් කරන්න

en: Weather Preferences
si: කාළගුණ අභිප්‍රේත

en: _Temperature unit:
si: උෂ්ණත්ව ඒකකය (_T):

en: Kelvin
si: කෙලවින්

en: Celsius
si: සෙල්සියස්

en: Fahrenheit
si: ෆැරන් හයිට්

en: _Wind speed unit:
si: සුළ‍ඟේ වේග ඒකකය (_W):

en: Beaufort scale
si: බෝපට් පරිමාණය

en: _Pressure unit:
si: පීඩන ඒකකය (_P):

en: _Visibility unit:
si: දෘෂ්‍යතා ඒකකය (_V):

en: meters
si: මිටර

en: km
si: කිලෝ මිටර

en: miles
si: හැතැප්ම

en: Enable _radar map
si: රේඩාර් සිතියම සක්‍රීය කරන්න (_r)

en: A_ddress:
si: ලිපිනය (_d):

en: Update
si: යාවත් කාළීන:

en: minutes
si: මිනිත්තු

en: Display
si: සංදර්ශකය

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: _Select a location:
si: පිහිටීමක් තෝරන්න (_S):

en: _Find:
si: සොයන්න (_F):

en: Find _Next
si: සොයන්න ඊළග (_N)

en: Location
si: පිහිටිම

en: System Monitor
si: පද්ධති නිරීක්‍ෂකය

en: System Monitor Preferences
si: පද්ධති නිරීක්‍ෂකයේ අභිප්‍රේත

en: _Memory
si: මතකය (_M)

en: _Network
si: ජාලය (_N)

en: _Harddisk
si: දෘඩ තැටිය (_H)

en: Monitored Resources
si: නිරීක්‍ෂණය කළ සම්පත්

en: pixels
si: පික්සලය

en: milliseconds
si: මිලි තත්පර

en: Options
si: විකල්ප

en: _User
si: පරිශීලක (_U)

en: S_ystem
si: පද්ධතිය (_y)

en: F_ree
si: භාවිතා නොකළ (_r)

en: Memory
si: මතකය

en: _Background
si: පසුබිම (_B)

en: Network
si: ජාලය

en: _Used
si: භාවිතා කළ (_U)

en: _Free
si: භාවිතා නොකළ (_F)

en: Load
si: පූරණය

en: _Read
si: කියවීම (_R)

en: _Write
si: ලිවීම (_W)

en: Harddisk
si: දෘඩ තැටිය

en: Colors
si: වර්‍ණ

en: Disk
si: තැටිය

en: _Open System Monitor
si: පද්ධති නිරීක්‍ෂකය විවෘත කරන්න (_O)

en: Netmask:
si: ජාලාවරකය:

en: unknown
si: නොදන්නා

en: none
si: කිසිවක් නැත

en: Help
si: උදව්

en: Sticky Notes Applet Factory
si: අලවන සටහන් යෙදුම්පත් වැඩපොළ

en: Sticky Notes
si: අලවන සටහන්

en: This note is locked.
si: මෙම සටහන අගුලු දමා ඇත.

en: This note is unlocked.
si: මෙම සටහන අගුලු නොදමා ඇත.

en: _Cancel
si: අවලංගු කරන්න (_C)

en: _Delete All
si: සියල්ල මකන්න (_D)

en: _Delete
si: මකන්න (_D)

en: Sticky Note
si: අලවන සටහන්

en: Lock/Unlock note
si: සටහන අගුලු දමන්න/ අගුලු හරින්න

en: Resize note
si: නැවත සටහන් ප්‍රමාණය සකසන්න

en: Sticky Notes Preferences
si: අලවන සටහන් අභිප්‍රේත

en: _Width:
si: පළල (_W):

en: H_eight:
si: උස (_e):

en: Use co_lor from the system theme
si: පද්ධති තේමාවේ වර්‍ණ භාවිතා කරන්න (_l)

en: Use fo_nt from the system theme
si: පද්ධති තේමාවේ අක්‍ෂර භාවිතා කරන්න (_n)

en: _Font:
si: අක්‍ෂර: (_F)

en: Behavior
si: හැසිරිම

en: Sticky Note Properties
si: අලවන සටහන් වත්කම්

en: Properties
si: වත්කම්

en: _Title:
si: සිරස්තලය: (_T)

en: Specify a title for the note
si: සටහනට සිරස්තලයක් යොදන්න

en: Use default co_lor
si: පෙරනිමි වර්‍ණ භාවිතා කරන්න (_l)

en: Use default fo_nt
si: පෙරනිමි අක්‍ෂර භාවිතා කරන්න (_n)

en: Choose a color for the note
si: සටහන සඳහා වර්ණයක් තෝරන්න

en: Choose a font for the note
si: සටහන සඳහා අක්ෂර රටාවක් තෝරන්න

en: Default width for new notes
si: නව සටහන් සඳහා පෙරනිමි පළල

en: Default height for new notes
si: නව සටහන් සඳහා පෙරනිමි උස

en: _New Note
si: නව සටහන (_N)

en: Hi_de Notes
si: සටහන සඟවන්න (_d)

en: _Delete Notes
si: සටහන මකන්න (_D)

en: _Lock Notes
si: සටහන අගුලු දමන්න (_L)

en: Show sticky notes
si: අලවන සටහන් පෙන්වන්න

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
si: MATE පාරිසරිකය සඳහා අලවන සටහන්

en: _Name:
si: නම (_N):

en: Trash
si: ඉවතලන බහලුම

en: Go to Trash
si: ඉවතලන බදුනට යන්න

en: _Empty Trash
si: ඉවතලන බහලුම හිස් කරන්න (_E)

en: No Items in Trash
si: ඉවතලන බදුන තුළ අයිතම නැත

en: Delete Immediately?
si: ක්‍ෂනිකව මකනවාද?

en: Trash Applet
si: ඉවතලන බදුන - යෙදුම් පත

en: Empty all of the items from the trash?
si: ඉවතලන බදුන තුළින් සියල්ල ඉවත් කළ යුතුද?

en: Emptying the Trash
si: ඉවතලන බදුන හිස් කිරමින්
