mate-applets 1.25.3 - en to ug translation catalogue (366 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
ug: AccessX ھالەت Applet زاۋۇتى

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
ug: كۇنۇپكا تاختىسى قوشۇمچە ئىقتىدار ھالىتى Applet زاۋۇتى

en: Keyboard Accessibility Status
ug: كۇنۇپكا تاختىسى قوشۇمچە ئىقتىدار ھالىتى

en: Shows the status of keyboard accessibility features
ug: كۇنۇپكا تاختا قوشۇمچە ئىقتىدارىنىڭ ئىقتىدار ھالىتىنى كۆرسەت

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
ug: AccessX ئىقتىدارىنىڭ ھالىتىنى كۆرسەت

en: There was an error launching the help viewer: %s
ug: ياردەم كۆرگۈچىنى ئىشلەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى :%s

en: There was an error launching the keyboard preferences dialog: %s
ug: كۇنۇپكا تاختا تاللانما سۆزلىشىش رامكىسىنى ئىشلەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى :%s

en: _Keyboard Accessibility Preferences
ug: كۇنۇپكا تاختا ئىقتىدار مايىللىقى(_K)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: AccessX Status
ug: AccessX ھالىتى

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
ug: قوشۇمچە ئىقتىدارنى ئىشلەتكەن ۋاقىتتىكى كۇنۇپكا تاختىسىنىڭ ھالىتىنى كۆرسەت.

en: XKB Extension is not enabled
ug: XKB كېڭەيتىلمىسى قوزغىتىلمىغان

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: Error: %s
ug: خاتالىق :%s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
ug: كۇنۇپكا تاختىسى قوشۇمچە ئىقتىدارىنىڭ نۆۋەتتىكى ھالىتىنى كۆرسەت

en: _Preferences
ug: مايىللىق(_P)

en: System is running on AC power
ug: سىستېما ھازىر ئۆزگىرىشچان توك مەنبەسى ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: System is running on battery power
ug: سىستېما ھازىر باتارېيە ئىشلىتىۋاتىدۇ

en: Battery charged (%d%%)
ug: باتارېيە (%d%%) زەرەتلەنگەن

en: Unknown time (%d%%) remaining
ug: ئېشىپ قالغان ۋاقىت نامەلۇم  (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) until charged
ug: ئېشىپ قالغان زەرەتلەش ۋاقتى نامەلۇم (%d%%)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
ug: يەنە %d %s %d %s (%d%%) قالدى

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
ug: زەرەتلىنىپ بولۇشقا يەنە %d %s %d %s قالدى  (%d%%)

en: Battery Monitor
ug: باتارېيە كۆزەتكۈچ

en: Your battery is now fully recharged
ug: باتارېيە زەرەتلىنىپ بولدى

en: Battery Notice
ug: باتارېيە ئەسكەرتىشى

en: You have %d%% of your total battery capacity remaining.
ug: باتارېيە سىغىمى يەنە %d%% قالدى

en: Your battery is running low
ug: باتارېيە توكى يېتىشمىدى

en: No battery present
ug: باتارېيە يوق

en: Battery status unknown
ug: باتارېيە ھالىتى نامەلۇم

en: N/A
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: There was an error displaying help: %s
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
ug: بۇ قورال سىزنىڭ خاتىرە كومپيۇتېرىڭىزنىڭ باتارېيىسىنىڭ ھالىتىنى كۆرسىتىدۇ.

en: Battery Charge Monitor
ug: باتارېيە توك مىقدارىنى كۆزەتكۈچ

en: Monitor a laptop's remaining power
ug: خاتىرە كومپيۇتېرنىڭ ئېشىپ قالغان توكىنى كۆزەت

en: Battery Charge Monitor Preferences
ug: باتارېيە توك مىقدارى كۆزەتكۈچ مايىللىقى

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Show time/percentage:
ug: ۋاقىت/پىرسەنت :(_S)

en: Show _time remaining
ug: ئېشىپ قالغان ۋاقىتنى كۆرسەت(_T)

en: Show _percentage remaining
ug: ئېشىپ قالغان _پىرسەنتىنى كۆرسەت

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈش

en: _Warn when battery charge drops to:
ug: توك مىقدارى تۆۋەنلىك ئەسكەرتىش پارامېتىرى:(_W)

en: Percent
ug: % دە مېنى ئەسكەرت

en: Minutes Remaining
ug: مىنۇت ئۆتكەندە مېنى ئەسكەرت

en: _Notify when battery is fully recharged
ug: باتارېيە زەرەتلىنىپ بولغاندا مېنى ئەسكەرت(_N)

en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: Battstat Factory
ug: باتارېيە ھالەت زاۋۇتى

en: Red value level
ug: قىزىل قىممەت دەرىجە ئايرىمىسى

en: Warn on low time rather than low percentage
ug: ئېشىپ قالغان ۋاقىتنىڭ پىرسەنتىگە ئەمەس ۋاقتىغا ئاساسەن ئاگاھلاندۇرىدۇ

en: Use the value defined in red_value as a time remaining to show the warning dialog rather than a percentage.
ug: red_value نى ئىشلىتىپ بەلگىلىگەن قىممەتنى ئاگاھلاندۇرۇش سۆزلىشىش رامكىسىنى كۆرسىتىشكە قالغان ۋاقىت قىلىدۇ، تەڭشىگەندىكى ئېشىپ قالغان پىرسەنتى قىلمايدۇ.

en: Low Battery Notification
ug: توك ئاز ۋاقتىدا ئەسكەرت

en: Notify user when the battery is low.
ug: توك ئاز قالغاندا ئىشلەتكۈچىنى ئەسكەرت

en: Full Battery Notification
ug: توك تولۇقلىنىپ بولغاندا ئەسكەرت

en: Notify user when the battery is full.
ug: باتارېيە زەرەتلىنىپ بولغاندا ئىشلەتكۈچىنى ئەسكەرت

en: Beep for warnings
ug: ئاگاھلاندۇرۇش سىگنالى

en: Beep when displaying a warning.
ug: ئاگاھلاندۇرۇشنى كۆرسەتكەندە سىگنال بەر

en: Show the time/percent label
ug: ۋاقىت/پىرسەنت بەلگىسى كۆرسەت

en: 0 for no label, 1 for percentage and 2 for time remaining.
ug: 0 بەلگىنى، 1پىرسەنتىنى، 2 ئېشىپ قالغان ۋاقتىنى بىلدۈرىدۇ.

en: Battery Status Utility
ug: باتارېيە ھالەت قورالى

en: Battery power low
ug: باتارېيىدە توك ئاز قالدى

en: Battery fully re-charged
ug: باتارېيە زەرەتلىنىپ بولدى

en: Available palettes
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھەرپ-بەلگە تاختىسى

en: Insert "%s"
ug: "%s" قىستۇر

en: Insert special character
ug: ئالاھىدە ھەرپ-بەلگە قىستۇر

en: insert special character %s
ug: %s ئالاھىدە ھەرپ-بەلگە قىستۇر

en: Character Palette
ug: ھەرپلىك رەڭ تەڭشىگۈچ

en: Insert characters
ug: ھەرپ-بەلگە قىستۇر

en: Charpicker Applet Factory
ug: ھەرپ تېرىش كىچىك پروگرامما زاۋۇتى

en: Characters shown on applet startup
ug: كىچىك پروگرامما قوزغالغاندا كۆرۈنىدىغان ھەرپ

en: List of available palettes
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھەرپ-بەلگىلەر قاتارى

en: List of strings containing the available palettes.
ug: ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھەرپ-بەلگىلەرنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھەرپ-بەلگىلەر قاتارى

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Palette:
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى:(_P)

en: Palette entry
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى تۈرى

en: Modify a palette by adding or removing characters
ug: ھەرپ-بەلگە قوشۇش ياكى ئۆچۈرۈش ئارقىلىق ھەرپ-بەلگە تاختىسىنى ئۆزگەرت

en: Add Palette
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى قوش

en: Edit Palette
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى تەھرىر

en: Palettes list
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى قاتارى

en: _Palettes:
ug: ھەرپ-بەلگە تاختىسى(_P):

en: Add button
ug: قوش كۇنۇپكىسى

en: Click to add a new palette
ug: چېكىلسە يېڭى ھەرپ-بەلگە تاختىسى قوشىدۇ

en: Edit button
ug: تەھرىر كۇنۇپكىسى

en: Click to edit the selected palette
ug: چېكىلسە تاللانغان ھەرپ-بەلگە تاختىسى تەھرىرلەيدۇ

en: Delete button
ug: ئۆچۈر كۇنۇپكىسى

en: Click to delete the selected palette
ug: چېكىلسە تاللانغان ھەرپ-بەلگە تاختىسى ئۆچۈرىدۇ

en: Character Palette Preferences
ug: ھەرپ-بەلگە تاختا مايىللىقى

en: C_ommand:
ug: بۇيرۇق(_O):

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: CPU Frequency Monitor Preferences
ug: CPU چاستوتا كۆزەتكۈچ مايىللىقى

en: _Monitored CPU:
ug: كۆزىتىلگەن CPU:(_M)

en: Monitor Settings
ug: ئېكران تەڭشىكى

en: _Appearance:
ug: كۆرۈنۈشى(_A):

en: Show CPU frequency as _frequency
ug: CPU چاستوتىسىنى چاستوتا سۈپىتىدە كۆرسەت(_F)

en: Show frequency _units
ug: چاستوتا بىرلىكىنى كۆرسەت(_U)

en: Show CPU frequency as _percentage
ug: CPU چاستوتىسىنى _پىرسەنت سۈپىتىدە كۆرسەت

en: Display Settings
ug: كۆرۈنمە يۈز تەڭشىكى

en: CPU Frequency Scaling Monitor
ug: CPU چاستوتا دائىرە كۆزەتكۈچىسى

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
ug: CPU نىڭ چاستوتا دائىرىسىنى كۆزەت

en: CPU to Monitor
ug: CPU دىن كۆزەتكۈچكە

en: A 0 value means to show the applet in graphic mode (pixmap only), 1 to show the applet in text mode (not to show the pixmap) and 2 to show the applet in graphic and text mode.
ug: 0 گرافىك شەكىلدە،1 يېزىق شەكىلدە، 2 يېزىق ۋە گرافىك شەكىلدە پروگراممىنى كۆرسىتىشنى بىلدۈرىدۇ.

en: The type of text to display (if the text is enabled).
ug: كۆرۈنىدىغان يېزىق تۈرى (قوزغاتقان بولسىڭىز كۈچكە ئىگە)

en: Could not open help document
ug: ياردەم پۈتۈكىنى ئاچقىلى بولمىدى

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
ug: بۇ قورال نۆۋەتتىكى CPU نىڭ چاستوتا دائىرىسىنى كۆرسىتىدۇ.

en: This utility shows the current CPU Frequency
ug: بۇ قورال CPU نىڭ نۆۋەتتىكى چاستوتىسىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ

en: Graphic
ug: گرافىك

en: Text
ug: تېكىست

en: Graphic and Text
ug: گرافىك ۋە تېكىست

en: Frequency Scaling Unsupported
ug: چاستوتا تەڭشەشنى قوللىمايدۇ

en: CPU frequency scaling unsupported
ug: CPU چاستوتىسىنى تەڭشەش قوللىمايدۇ

en: Change CPU Frequency scaling
ug: CPU چاستوتا دائىرىسىنى ئۆزگەرت

en: Privileges are required to change the CPU Frequency scaling.
ug: چاستوتا دائىرىسىنى ئۆزگەرتىشتە مۇئەييەن ئالاھىدە ھوقۇق بولۇشى لازىم.

en: Drive Mount Applet Factory
ug: قوزغاتقۇچ يۈكلىگۈچ كىچىك پروگرامما زاۋۇتى

en: Factory for drive mount applet
ug: قوزغاتقۇچ يۈكلىگۈچ  كىچىك پروگرامما زاۋۇتىغا ئىشلىتىلىدۇ

en: Disk Mounter
ug: دىسكا يۈكلىگۈچ

en: Mount local disks and devices
ug: يەرلىك دىسكا ۋە ئۈسكۈنە يۈكلەيدۇ

en: (mounted)
ug: (يۈكلەنگەن)

en: (not mounted)
ug: (يۈكلەنمىگەن)

en: _Play DVD
ug: DVD نى چال(_P)

en: _Play CD
ug: CD نى چال(_P)

en: _Open %s
ug: %s ئاچ(_O)

en: Un_mount %s
ug: %s چىقىرىۋەت(_M)

en: _Mount %s
ug: %s يۈكلە(_M)

en: _Eject %s
ug: %s  قاڭقىت(_E)

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
ug: بۆلەك ئەن يۈكلەش ۋە چىقىرىۋېتىشتە ئىشلىتىلىدىغان پروگرامما

en: Eyes
ug: كۆز

en: A set of eyeballs for your panel
ug: تاختىڭىزنىڭ كۆز ئالمىسىغا ئىشلىتىلىدۇ

en: Directory in which the theme is located
ug: ئۇسلۇب بار مۇندەرىجە

en: _Select a theme:
ug: باش تېما تاللا:(_S)

en: Themes
ug: باش تېما

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
ug: مائۇس ئىسترېلكىسىغا تىكىلگەن كۆز

en: Can not launch the eyes applet.
ug: eyes كىچىك پروگراممىسىنى ئىشلەتكىلى بولمىدى.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
ug: ئۇسلۇب يۈكلەشتە ئېغىر خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Details
ug: تەپسىلىي

en: _Update
ug: يېڭىلا(_U)

en: City:
ug: شەھەر :

en: Last update:
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى:

en: Conditions:
ug: شەرت:

en: Sky:
ug: ھاۋارايى :

en: Temperature:
ug: ئاسمان :

en: Feels like:
ug: بەدەن سېزىمى :

en: Dew point:
ug: شەبنەم نۇقتىسى :

en: Relative humidity:
ug: نىسپىي نەملىك :

en: Wind:
ug: شامال :

en: Pressure:
ug: ھاۋا بېسىمى :

en: Visibility:
ug: كۆرۈش دەرىجىسى :

en: Sunrise:
ug: كۈن چىقىش ۋاقتى :

en: Sunset:
ug: كۈن پېتىش ۋاقتى:

en: Current Conditions
ug: نۆۋەتتىكى ھالەت

en: Forecast Report
ug: ئالدىن مەلۇمات

en: See the ForeCast Details
ug: ئالدىن مەلۇمات تەپسىلاتىنى كۆرسەت

en: Forecast
ug: ئالدىن مەلۇمات

en: _Visit Weather.com
ug: Weather.com زىيارەت قىل(_V)

en: Visit Weather.com
ug: Weather.com زىيارەت قىل

en: Click to Enter Weather.com
ug: چەكسىڭىز Weather.com غا كىرىدۇ

en: Radar Map
ug: رادار خەرىتىسى

en: Factory for creating the weather applet.
ug: ھاۋارايى پروگراممىسىنى قۇرۇشقا ئىشلىتىدىغان زاۋۇت

en: Weather Report
ug: ھاۋا رايى مەلۇماتى

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
ug: نۆۋەتتىكى ھاۋارايى شارائىتى ھەم ھاۋارايىدىن مەلۇماتنى كۆرسەتكۈچ

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
ug: نۆۋەتتىكى جاينىڭ ھاۋارايىنى كۆزىتىشكە ئىشلىتىلىدىغان پروگرامما.

en: _Details
ug: تەپسىلاتلار(_D)

en: MATE Weather
ug: MATE ھاۋا رايى

en: Weather Forecast
ug: ھاۋارايىدىن مەلۇمات

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
ug: شەھەر : %s
    ھاۋارايى %s
    تېمپېراتۇرا : %s

en: Updating...
ug: يېڭىلىنىۋاتىدۇ…

en: Forecast not currently available for this location.
ug: بۇ ئورۇننىڭ مەلۇماتى يوق .

en: Location view
ug: ئورۇن كۆرۈنۈشى

en: Select Location from the list
ug: تاللانمىلار ئىچىدىن ئورۇننى تاللاڭ

en: Update spin button
ug: يېڭىلاش ئايلانما كۇنۇپكىسى

en: Spinbutton for updating
ug: يېڭىلاشقا ئىشلىتىدىغان ئايلانما كۇنۇپكا

en: Address Entry
ug: ئادرېس تۈرى

en: Enter the URL
ug: URL كىرگۈزۈڭ

en: Weather Preferences
ug: ھاۋارايى مايىللىقى

en: _Automatically update every:
ug: ئۆزلۈكىدىن يېڭىلىنىش ئارىلىقى(_A):

en: _Temperature unit:
ug: تېمپېراتۇرا بىرلىكى(_T):

en: Kelvin
ug: كېلۋىن

en: Celsius
ug: سېلسىيە گرادۇس

en: Fahrenheit
ug: فارنىگىت

en: _Wind speed unit:
ug: شامال تېزلىك بىرلىكى(_W):

en: knots
ug: دېڭىز مىلى

en: Beaufort scale
ug: بىئاۋفورد دەرىجىسى

en: _Pressure unit:
ug: ھاۋا بىسىم بىرلىكى:(_P)

en: kPa
ug: كىلوپاسكال

en: hPa
ug: خېكتوپاسكال

en: atm
ug: ئاتموسفېرا بېسىمى

en: _Visibility unit:
ug: كۆرۈش ئارىلىقى بىرلىكى(_V) :

en: meters
ug: مېتىر

en: km
ug: كىلومېتىر

en: miles
ug: ئىنگلىز مىلى

en: Enable _radar map
ug: رادار خەرىتىسىىنى قوزغات(_R)

en: Use _custom address for radar map
ug: رادار خەرىتىسىگە ئۆزى ئادرېس بەلگىلەش(_C)

en: A_ddress:
ug: مەنزىل(_D):

en: Update
ug: يېڭىلا

en: minutes
ug: مىنۇت

en: Display
ug: كۆرسەت

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: _Select a location:
ug: ئورۇن تاللاڭ(_S):

en: _Find:
ug: ئىزدە(_F):

en: Find _Next
ug: كېيىنكىسىنى ئىزدە(_N)

en: Location
ug: ئورنى

en: System Monitor
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ

en: A system load indicator
ug: سىستېما يۈك كۆرسەتكۈچى

en: Enable CPU load graph
ug: CPU يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable memory load graph
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable network load graph
ug: تور يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable swap load graph
ug: ئالماشتۇرۇش يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable load average graph
ug: ئوتتۇرىچە يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Enable disk load graph
ug: دىسكا يۈك گرافىكىنى قوزغات

en: Applet refresh rate in milliseconds
ug: پروگراممىنىڭ يېڭىلىنىشى مىللىي سېكۇنت بويىچە ھېسابلىنىدۇ

en: Graph size
ug: گرافىك چوڭلۇقى

en: Graph color for user-related CPU activity
ug: ئىشلەتكۈچىگە مۇناسىۋەتلىك  CPU نىڭ ھەرىكەتچان گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for system-related CPU activity
ug: سىستېمىغا مۇناسىۋەتلىك  CPU نىڭ ھەرىكەتچان گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for nice-related CPU activity
ug: ئالدىنلىققا مۇناسىۋەتلىك CPU ھەرىكىتى گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for iowait related CPU activity
ug: ئالدىنلىققا مۇناسىۋەتلىك CPU ھەرىكىتىنىڭ گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: CPU graph background color
ug: CPU گرافىكىنىڭ تەگلىك رەڭگى

en: Graph color for user-related memory usage
ug: ئىشلەتكۈچىگە مۇناسىۋەتلىك ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ ئىشلىتىلىش گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Graph color for shared memory
ug: ھەمبەھىر ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for buffer memory
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ غەملىكىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for cached memory
ug: غەملەنگەن ئىچكى ساقلىغۇچنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Memory graph background color
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ گرافىكىنىڭ تەگ رەڭگى

en: Graph color for input network activity
ug: تور كىرگۈزۈش ھەرىكىتىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for output network activity
ug: تور چىقىرىش ھەرىكىتىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Graph color for loopback network usage
ug: تور قايتۇرۇش ھەرىكىتىنىڭ گرافىك رەڭگى

en: Network graph background color
ug: تورگرافىكى تەگ رەڭگى

en: Graph color for user-related swap usage
ug: ئىشلەتكۈچىگە مۇناسىۋەتلىك ئالماشتۇرۇش گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Swap graph background color
ug: ئالماشتۇرما گرافىكنىڭ تەگ رەڭگى

en: Graph color for load average
ug: ئوتتۇرىچە يۈك گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Load graph background color
ug: يۈك گرافىكى تەگ رەڭگى

en: Graph color for disk read
ug: دىسكا ئوقۇپ چىقىرىش گرافىك رەڭگى

en: Graph color for disk write
ug: دىسكا يېزىش گرافىكىنىڭ رەڭگى

en: Background color for disk load graph
ug: دىسكا يۈكى رەسىمىنىڭ تەگلىك رەڭگى

en: The desktop description file to execute as the system monitor
ug: ئىجرا قىلىشقا بولىدىغان سىستېما كۆزەتكۈچىنىڭ ئۈستەل يۈزى چۈشەندۈرۈش ھۆججىتى

en: System Monitor Preferences
ug: سىستېما كۆزەتكۈچ مايىللىقى

en: _Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ(_P)

en: _Memory
ug: ئەسلەك(_M)

en: _Network
ug: تور(_N)

en: S_wap Space
ug: ئالماشتۇرما بوشلۇقى(_W)

en: _Load
ug: ئوقۇ(_L)

en: _Harddisk
ug: قاتتىق دىسكا(_H)

en: Monitored Resources
ug: كۆزىتىلگەن بايلىق

en: pixels
ug: چېكىت

en: milliseconds
ug: مىللىي سېكۇنت

en: Options
ug: تاللانما

en: _User
ug: ئىشلەتكۈچى(_U)

en: S_ystem
ug: سىستېما(_Y)

en: N_ice
ug: ئالدىنلىق دەرىجىسى(_I)

en: I_OWait
ug: IO كۈتۈۋاتىدۇ(_O)

en: I_dle
ug: بوش(_D)

en: Processor
ug: بىر تەرەپ قىلغۇچ

en: Sh_ared
ug: ھەمبەھىر(_A)

en: _Buffers
ug: بۇففېر(_B)

en: Cach_ed
ug: غەملەك(_E)

en: F_ree
ug: ئەركىن(_R)

en: Memory
ug: ئەسلەك

en: _In
ug: كىر(_I)

en: _Out
ug: چىق(_O)

en: _Local
ug: يەرلىك(_L)

en: _Background
ug: تەگلىك(_B)

en: Network
ug: تور

en: _Used
ug: ئىشلىتىلگەن(_U)

en: _Free
ug: ئەركىن(_F)

en: Swap Space
ug: ئالماشتۇرۇش بوشلۇقى

en: _Average
ug: ئوتتۇرىچە قىممىتى(_A)

en: Load
ug: يۈك

en: _Read
ug: ئوقۇ(_R)

en: _Write
ug: ياز(_W)

en: Harddisk
ug: قاتتىق دىسكا

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
ug: دىئاگرامما شەكلىدە CPU ، ئىچكى ساقلىغۇچ، ھۆججەت ئالماشتۇرۇش ئەھۋالى ھەمدە تور ئېقىم مىقدارى قاتارلىقلارنى كۆرسىتىپ بېرەلەيدىغان سىستېما كۆزەتكۈچىسى.

en: There was an error executing '%s': %s
ug: "%s" ئىجرا قىلغاندا خاتالىق كۆرۈلدى :%s

en: Load Average
ug: يۈك ئوتتۇرىچە قىممىتى

en: Disk
ug: دىسكا

en: The system load average is %0.02f
ug: سىستېما ئوتتۇرىچە يۈكى  %0.02f

en: %s:
    Receiving %s
    Sending %s
ug: %s:
    قوبۇللاۋاتىدۇ %s
    يوللاۋاتىدۇ %s

en: CPU Load
ug: CPU يۈكى

en: Memory Load
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ يۈكى

en: Net Load
ug: تور يۈكى

en: Swap Load
ug: ئالماشتۇرۇش رايون يۈكى

en: Disk Load
ug: دىسكا يۈكى

en: _Open System Monitor
ug: سىستېما كۆزەتكۈچنى ئاچ(_O)

en: Netmask:
ug: تور نىقابلاش كودى:

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: none
ug: يوق

en: Help
ug: ياردەم

en: Sticky Notes Applet Factory
ug: خاتىرە چوققىلاش پروگرامما زاۋۇتى

en: Sticky Notes
ug: خاتىرىنى چوققىلا

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
ug: ئۈستەل يۈزىدە چوقىلانغان خاتىرىنى باشقۇرىدىغان، كۆرىدىغان تېزلەتمە قۇر

en: This note is locked.
ug: بۇ خاتىرە قۇلۇپلانغان .

en: This note is unlocked.
ug: بۇ خاتىرە قۇلۇپلانمىغان.

en: _Delete All
ug: ھەممىسىنى ئۆچۈر(_D)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: Sticky Note
ug: خاتىرە چوققىلا

en: Lock/Unlock note
ug: خاتىرىنى قۇلۇپلا /قۇلۇپ ئاچ

en: Resize note
ug: خاتىرە كېڭەيت

en: Sticky Notes Preferences
ug: خاتىرە چوققىلاش مايىللىقى

en: _Width:
ug: كەڭلىك(_W):

en: H_eight:
ug: ئېگىزلىكى(_E):

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
ug: يېڭى خاتىرىگە كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكنى بېكىتىڭ (چېكىتنى بىرلىك قىلىدۇ)

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
ug: يېڭى خاتىرىگە كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكنى بېكىتىڭ (چېكىتنى بىرلىك قىلىدۇ)

en: Use co_lor from the system theme
ug: سىستېما ئۇسلۇب رەڭگىنى ئىشلەت(_L)

en: Font Co_lor:
ug: خەت رەڭگى(_O):

en: Note C_olor:
ug: خاتىرە رەڭگى(_O):

en: Choose a base color to use for all sticky notes
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ رەڭگىنى تاللاڭ

en: Pick a default sticky note color
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Use fo_nt from the system theme
ug: سىستېما ئۇسلۇب خەت نۇسخىسىنى ئىشلەت(_N)

en: _Font:
ug: خەت نۇسخا(_F):

en: Choose a font to use for all sticky notes
ug: بارلىق خاتىرىگە خەت نۇسخا تاللاڭ

en: Pick a default sticky note font
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى

en: Behavior
ug: ئادەت

en: _Put notes on all workspaces
ug: خاتىرىنى بارلىق خىزمەت رايونىغا قوي(_P)

en: Choose if notes are visible on all workspaces
ug: خاتىرىنىڭ خىزمەت ئۈستەل يۈزىدە كۆرۈنىدىغان ياكى كۆرمەيدىغانلىقىنى تاللاڭ

en: Force _default color and font on notes
ug: خاتىرىگە كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا ھەم خەت رەڭگىنى  ئىشلەت(_D)

en: Choose if the default style is forced on all notes
ug: بارلىق خاتىرە كۆڭۈلدىكى شەكىلدە كۆرۈنىدىغان ياكى كۆرۈنمەيدىغانلىقىنى تاللاڭ

en: Sticky Note Properties
ug: چوققىلانغان خاتىرە خاسلىقى

en: Properties
ug: خاسلىق

en: _Title:
ug: ماۋزۇ(_T):

en: Specify a title for the note
ug: خاتىرىنىڭ ماۋزۇسىنى بېكىتىڭ

en: Use default co_lor
ug: كۆڭۈلدىكى رەڭنى ئىشلەت(_L)

en: Font C_olor:
ug: خەت رەڭگى(_O):

en: Note _Color:
ug: خاتىرە رەڭگى(_C):

en: Use default fo_nt
ug: كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخا ئىشلەت(_N)

en: Choose a color for the note
ug: خاتىرە رەڭگىنى تاللاڭ

en: Pick a color for the sticky note
ug: چوققىلانغان خاتىرە رەڭگىنى تاللاڭ

en: Choose a font for the note
ug: خاتىرىگە خەت نۇسخا تاللاڭ

en: Pick a font for the sticky note
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ خەت نۇسخىسى

en: Default width for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى

en: Default width for new sticky notes in pixels.
ug: چېكىتنى بىرلىك قىلغان يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى.

en: Default height for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكى

en: Default height for new sticky notes in pixels.
ug: چېكىتنى بىرلىك قىلغان يېڭى چوققىلانغان خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئېگىزلىكى.

en: Default color for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default color for font
ug: خەتنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى

en: Default font for new notes
ug: يېڭى خاتىرىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى

en: Sticky notes' workspace stickyness
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ خىزمەت رايونىدىكى چوققىلانغان خاسلىقى

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
ug: چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ بارلىق خىزمەت مۇھىتىدا كۆرگىلى بولىدىغان ياكى بولمايدىغانلىقىنى بېكىتىڭ.

en: Sticky notes' locked state
ug: چوققىلانغان خاتىرىنىڭ قۇلۇپلانغان ھالىتى.

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
ug: چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ قۇلۇپلانغان ياكى قۇلۇپلانمىغانلىقىنى بېكىتىڭ (تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ).

en: Date format of note's title
ug: خاتىرە ماۋزۇسىنىڭ چېسلا شەكلى

en: Whether to use the default system color
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگىنى ئىشلىتەمدۇ-يوق.

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما چەكلەنسە، ئۆزى بەلگىلەش رەڭگى بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى رەڭگى بولىدۇ.

en: Whether to use the default system font
ug: سىستېمىنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمسىز؟

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما چەكلەنسە، ئۆزى بەلگىلەش خەت نۇسخىسى بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى خەت نۇسخىسى بولىدۇ.

en: Whether to force the default color and font on all notes
ug: بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرگە مەجبۇرىي كۆڭۈلدىكى خەت رەڭگى ۋە خەت نۇسخىسىنى ئىشلىتەمدۇ-يوق.

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
ug: ئەگەر بۇ تاللانما قوزغىتىلسا،  بارلىق چوققىلانغان خاتىرىلەرنىڭ ئۆزى بەلگىلەش خەت رەڭگى ۋە خەت نۇسخىسىنى بېكىتىش تاشلىۋېتىلىدۇ.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
ug: چوققىلانغان خاتىرىنى ئۆچۈرۈشتىن بۇرۇن جەملەشنى سورامدۇ-يوق.

en: Empty notes are always deleted without confirmation.
ug: قۇرۇق خاتىرىنى ئۆچۈرگەندە جەزملەش ئۇچۇرى چىقمايدۇ

en: _New Note
ug: يېڭى خاتىرە(_N)

en: Hi_de Notes
ug: خاتىرىنى يوشۇر(_D)

en: _Delete Notes
ug: خاتىرە ئۆچۈر(_D)

en: _Lock Notes
ug: خاتىرە قۇلۇپلا(_L)

en: Show sticky notes
ug: چوققا خاتىرىنى كۆرسەت

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
ug: MATE ئۈستەل يۈزى مۇھىتىنىڭ چوققا خاتىرىسىگە ئىشلىتىلىدۇ

en: _Name:
ug: نامى(_N):

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Go to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكەل

en: _Empty Trash
ug: ئەخلەتخانا تازىلا(_E)

en: _Open Trash
ug: ئەخلەتخانا ئاچ(_O)

en: No Items in Trash
ug: ئەخلەتخانا قۇرۇق

en: Error while spawning caja:
    %s
ug: Caja  نى ئىشلىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى:
    %s

en: Delete Immediately?
ug: ھازىرلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
ug: ئوبيېكتنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىۋېتىشكە ئامال يوق، دەرھال ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
ug: مەلۇم ئوبيېكتلارنى ئەخلەتخاناغا يۆتكىۋېتىشكە ئامال يوق، دەرھال ئۆچۈرۈۋېتەمسىز؟

en: Trash Applet
ug: ئەخلەتخانا كىچىك پروگرامما

note: Translators: the %s in this string should be read as %d.
en: Removing item %s of %s
ug: ھازىر %s - ھۆججەتنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ. جەمئىي %s ھۆججەت بار

en: Empty all of the items from the trash?
ug: ئەخلەتخانا تازىلامسىز؟

en: Emptying the Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاۋاتىدۇ

en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:
