mate-applets 1.25.3 - en to uz translation catalogue (200 entries)

en: There was an error launching the help viewer: %s
uz: Yordam koʻrsatuvchini ishga tushirishda xatolik yuz berdi: %s

en: _Help
uz: _Yordam

en: _About
uz: _Haqida

en: Unknown error
uz: Nomaʼlum xato

en: Error: %s
uz: Xato: %s

en: _Preferences
uz: _Xususiyatlar

en: System is running on AC power
uz: Tizim AC quvvatida ishlamoqda

en: System is running on battery power
uz: Tizim batareya quvvatida ishlamoqda

en: Battery charged (%d%%)
uz: Batareya zaryadlandi(%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
uz: Noma'lum vaqt (%d%%) qoldi

en: Unknown time (%d%%) until charged
uz: Zaryadlanguncha noma'lum vaqt qoldi (%d%%)

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
uz: %d %s %d %s (%d%%) qoldi

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
uz: zaryadlanguncha %d %s %d %s (%d%%)

en: Battery Monitor
uz: Batareya Nazorati

en: Your battery is now fully recharged
uz: Batareyangiz to'la zaryad oldi.

en: Battery Notice
uz: Batareya Xabari

en: Your battery is running low
uz: Zaryad kam qolyapti

en: No battery present
uz: Batareya mavjud emas

en: Battery status unknown
uz: Batareya holati nom'alum

en: There was an error displaying help: %s
uz: Yordamni ko'rsatishda xato uz berdi: %s

en: Battery Charge Monitor
uz: Batareya Quvvati Nazorati

en: Monitor a laptop's remaining power
uz: Noutbukning qolgan quvvatini nazorat qilish

en: Battery Charge Monitor Preferences
uz: Batareya Quvvati Nazorati Xususiyatlari

en: _Close
uz: _Yopish

en: _Show time/percentage:
uz: Vaqt/foizni _ko'rsatish:

en: Show _time remaining
uz: Qolgan _vaqtni ko'rsatish

en: Show _percentage remaining
uz: Qolgan _foizni ko'rsatish

en: Appearance
uz: Tashqi koʻrinish

en: _Warn when battery charge drops to:
uz: Batareya zaryadi quyidagicha qolsa _ogohlantirish:

en: Percent
uz: Foiz

en: Minutes Remaining
uz: Qolgan Daqiqalar

en: _Notify when battery is fully recharged
uz: Batareya to'la zaryad olganda _xabar berish

en: Notifications
uz: Xabarnomalar

en: Red value level
uz: Qizil qiymat darajasi

en: Low Battery Notification
uz: Zaryad Kamligida Ogohlantrish

en: Notify user when the battery is low.
uz: Zaryad past bo'lsa foydalanuvchiga xabar berish.

en: Full Battery Notification
uz: Zaryad To'lganida Ogohlantrish

en: Notify user when the battery is full.
uz: Batareya to'la bo'lsa foydalanuvchiga xabar berish.

en: Battery power low
uz: Zaryad kam

en: Battery fully re-charged
uz: Batareya to'la zaryad oldi

en: Insert "%s"
uz: "%s" ni kiritish

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: Add button
uz: Tugma qo'shish

en: Edit button
uz: Tugmani tahrirlash

en: Delete button
uz: Tugmani olib tashlash

en: C_ommand:
uz: B_uyruq:

en: Command
uz: Buyruq

en: Command to execute
uz: Bajarish uchun buyruq

en: Show icon
uz: Nishonchani ko'rsatish

en: Command Applet
uz: Buyruq Appleti

en: _Appearance:
uz: _Tashqi ko'rinish:

en: Display Settings
uz: Ekran Moslamalari

en: Could not open help document
uz: Yordam hujjatini ochib boʻlmadi

en: Graphic
uz: Grafik

en: Text
uz: Matn

en: Graphic and Text
uz: Grafik va Matn

en: Disk Mounter
uz: Disk Ulagich

en: (mounted)
uz: (ulangan)

en: (not mounted)
uz: (ulanmagan)

en: Cannot execute Caja
uz: Cajani bajarib bo'lmadi

en: _Play DVD
uz: DVD _Ijro etish

en: _Play CD
uz: CD _Ijro etish

en: _Open %s
uz: %s ni _Ochish

en: Un_mount %s
uz: %s ni _Uzish

en: _Mount %s
uz: %s ni _Ulash

en: _Eject %s
uz: %s ni _Chiqarish

en: _Select a theme:
uz: _Mavzuni tanlang:

en: Themes
uz: Mavzular

en: Details
uz: Tafsilotlar

en: _Update
uz: _Yangilash

en: City:
uz: Shahar:

en: Last update:
uz: Oxirigi yangilanish:

en: Sky:
uz: Osmon:

en: Temperature:
uz: Harorat:

en: Relative humidity:
uz: Nisbiy namlik:

en: Wind:
uz: Shamol:

en: Pressure:
uz: Bosim:

en: Visibility:
uz: Ko'rinuvchanlik:

en: Sunrise:
uz: Quyosh chiqishi:

en: Sunset:
uz: Quyosh botishi:

en: Forecast
uz: Ob-havo Bashorati

en: _Visit Weather.com
uz: Weather.com ga _O'tish

en: Visit Weather.com
uz: Weather.com ga O'tish

en: Click to Enter Weather.com
uz: Weather.com ga O'tish uchun bosing

en: Weather Report
uz: Ob-havo Ma'lumoti

en: _Details
uz: _Tafsilotlar

en: MATE Weather
uz: MATE Ob-havo

en: Weather Forecast
uz: Ob-havo Bashorati

en: City: %s
    Sky: %s
    Temperature: %s
uz: Shahar: %s
    Osmon: %s
    Harorat: %s

en: Updating...
uz: Yangilanmoqda...

en: Enter the URL
uz: URL Kiriting

en: Weather Preferences
uz: Ob-Havo Parametrlari

en: _Temperature unit:
uz: _Harorat birligi:

en: Celsius
uz: Selsiy

en: Fahrenheit
uz: Farengeyt

en: _Wind speed unit:
uz: _Shamol tezligi birligi:

en: km/h
uz: km/s

en: _Pressure unit:
uz: _Bosim birligi:

en: _Visibility unit:
uz: _Ko'rinuvchanlik birligi:

en: meters
uz: metr

en: miles
uz: mayl

en: A_ddress:
uz: M_anzil:

en: Show _notifications
uz: Xabarnomalarni  _koʻrsatish

en: Update
uz: Yangilash

en: minutes
uz: daqiqalar

en: Display
uz: Koʻrsatish

en: General
uz: Umumiy

en: _Find:
uz: _Topish:

en: Find _Next
uz: _Keyingini Topish

en: Location
uz: Manzil

en: System Monitor
uz: Tizim Nazorati

en: A system load indicator
uz: Tizim yuklanishi indikatori

en: System Monitor Preferences
uz: Tizim Nazorati Xususiyatlari

en: _Processor
uz: _Protsessor

en: _Memory
uz: _Xotira

en: _Network
uz: _Tarmoq

en: S_wap Space
uz: S_wap Joyi

en: _Load
uz: _Yuklash

en: _Harddisk
uz: _QattiqDisk

en: pixels
uz: piksellar

en: milliseconds
uz: millisekundlar

en: Options
uz: Parametrlar

en: _User
uz: _Foydalanuvchi:

en: S_ystem
uz: T_izim

en: Processor
uz: Protsessor

en: F_ree
uz: B_o'sh

en: Memory
uz: Xotira

en: _Local
uz: _Mahalliy

en: _Background
uz: _Orqa fon

en: Network
uz: Tarmoq

en: _Used
uz: _Foydalanilgan

en: _Free
uz: _Bo'sh

en: Swap Space
uz: Swap Joyi

en: _Average
uz: _O'rtacha

en: _Read
uz: _Oʻqish

en: _Write
uz: _Yozish

en: Harddisk
uz: QattiqDisk

en: Colors
uz: Ranglar

en: bytes
uz: baytlar

en: CPU Load
uz: CPU Yuklanishi

en: Memory Load
uz: Xotira Yuklanishi

en: Net Load
uz: Tarmoq Yuklanishi

en: Swap Load
uz: Swap Yuklanishi

en: Disk Load
uz: Disk Yuklanishi

en: _Open System Monitor
uz: Tizim Nazoratini _Ochish

en: Hardware Address:
uz: Qurilma Manzili:

en: Signal Strength:
uz: Signal Kuchi:

en: Network _device:
uz: Tarmoq _uskunasi:

en: Show _bits instead of bytes
uz: Baytlar o'rniga _bitlarni ko'rsatish

en: Show _icon
uz: _Nisonchani ko'rsatish

en: General Settings
uz: Umumiy Moslamalar

en: Device to monitor
uz: Kuzatiladigan uskuna

en: The name of the device to monitor
uz: Kuzatiladigan uskuna nomi

en: Show bits
uz: Bitlarda ko'rsatish

en: Change icon
uz: Nishonchani o'zgartirish

en: Auto change device
uz: Uskunani avto-almashtirish

en: unknown
uz: noma'lum

en: none
uz: yoʻq

en: There was an error displaying help:
    %s
uz: Yordam faylini koʻrsatishda xatolik yuz berdi: 
    %s

en: Device _Details
uz: Uskuna _Tafsilotlari

en: Preferences...
uz: Xususiyatlar...

en: Help
uz: Yordam

en: About...
uz: Haqida...

en: Do you want to disconnect %s now?
uz: %s ni hozir uzmoqchimisiz?

en: Do you want to connect %s now?
uz: %s ga hozir ulanmoqchimisiz?

en: <b>Running command %s failed</b>
    %s
uz: <b>%s buyrug'ini bajarib bo'lmadi</b>
    %s

en: 
    ESSID: %s
    Strength: %d %%
uz: 
    ESSID: %s
    Kuchi: %d %%

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: _Delete All
uz: _Barchasini O'chirish

en: This cannot be undone.
uz: Buni qaytarib bo'lmaydi.

en: _Delete
uz: _Olib tashlash

en: _Width:
uz: _Eni:

en: H_eight:
uz: B_o'yi:

en: Font Co_lor:
uz: Shrift Ra_ngi:

en: _Font:
uz: _Shrift:

en: Behavior
uz: O'zini tutishi

en: Properties
uz: Xususiyatlar

en: _Title:
uz: _Sarlavha:

en: Font C_olor:
uz: Shrift R_angi:

en: Timer
uz: Taymer

en: Name of timer
uz: Taymer nomi

en: Timer Applet Preferences
uz: Taymer Apleti Xususiyatlari

en: _Name:
uz: _Nomi:

en: _Start timer
uz: Taymerni _boshlash

en: P_ause timer
uz: Taymerni _pauza qilish

en: S_top timer
uz: Taymerni _to'xtatish

en: Timer finished!
uz: Taymer tugadi!

en: Timer Applet
uz: Taymer Apleti

en: Trash
uz: Chiqindilar qutisi

en: Go to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga o'tish

en: _Empty Trash
uz: Chiqindilar qutisini _Boʻshatish

en: _Open Trash
uz: Chiqindilar qutisini _Ochish

en: No Items in Trash
uz: Chiqindilar qutisida elementlar yo'q

en: Delete Immediately?
uz: Farhol O'chirilsinmi?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
uz: Elementlarni chiqindilar qutisiga tashlab boʻlmadi, butunlay olib tashlashni istaysizmi?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
uz: Ba'zi elementlarni chiqindilar qutisiga tashlab boʻlmadi, butunlay olib tashlashni istaysizmi?

en: Trash Applet
uz: Chiqndilar Qutisi Apleti

note: Translators: %s is a file name
en: Removing: %s
uz: Olib tashlanmoqda: %s

en: Empty all of the items from the trash?
uz: Chiqindilar qutisidan barcha narsa bo'shatilsinmi?

en: Emptying the Trash
uz: Chiqindilar qutisi boʻshatilmoqda
