mate-applets 1.25.3 - en to wa translation catalogue (68 entries)

en: _Help
wa: _Aidance

en: _About
wa: Å_d fwait

en: Unknown error
wa: Aroke nén cnoxhowe

en: _Preferences
wa: _Preferinces

en: There was an error displaying help: %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance: %s

en: Battery Charge Monitor
wa: Corwaitoe del batreye

en: Battery Charge Monitor Preferences
wa: Preferinces do corwaitoe del batreye

en: _Close
wa: _Clôre

en: Appearance
wa: Rivnance

en: Battery power low
wa: Li batreye est flåwe

en: Battery fully re-charged
wa: Li batreye est tcherdjeye a make

en: Insert characters
wa: Sititchî caracteres

en: _Edit
wa: _Candjî

en: Text
wa: Tecse

en: Drive Mount Applet Factory
wa: Oujhene d' apliketes po monter les plakes

en: Factory for drive mount applet
wa: Oujhene po les apliketes po monter les plakes

en: Disk Mounter
wa: Monteu di plakes

en: A set of eyeballs for your panel
wa: Des ronds ouys so vosse scriftôr ki shuvèt li cursoe

en: _Update
wa: _Mete a djoû

en: Conditions:
wa: Condicions:

en: Sky:
wa: Cir:

en: Temperature:
wa: Timperateure:

en: Dew point:
wa: Pont di rôzêye:

en: Wind:
wa: Vint:

en: Pressure:
wa: Pression atmosferike:

en: _Details
wa: _Detays

en: MATE Weather
wa: MATE Météyo

en: Updating...
wa: Metant a djoû...

en: Select Location from the list
wa: Tchoezixhoz ene plaece el djivêye

en: Weather Preferences
wa: Preferinces pol meteyo

en: Display
wa: Håynaedje

en: General
wa: Djenerå

en: Find _Next
wa: Trover _shuvant

en: System Monitor
wa: Corwaitoe do sistinme

en: System Monitor Preferences
wa: Preferinces do corwaitoe do sistinme

en: _Memory
wa: _Memwere

en: _Network
wa: _Rantoele

en: pixels
wa: picsels

en: milliseconds
wa: milisegondes

en: Options
wa: Tchuzes

en: _User
wa: _Uzeu

en: S_ystem
wa: _Sistinme

en: Processor
wa: Processeu

en: Sh_ared
wa: _Pårti

en: _Buffers
wa: _Tampons

en: F_ree
wa: _Libe

en: Memory
wa: Memwere

en: _Background
wa: _Fond

en: Network
wa: Rantoele

en: _Used
wa: _Eployî

en: _Free
wa: _Libe

en: _Read
wa: _Lére

en: _Write
wa: _Sicrire

en: Colors
wa: Coleurs

en: Load Average
wa: Tchedje moyene

en: CPU Load
wa: Tchedje CPU

en: Memory Load
wa: Tchedje Memwere

en: Net Load
wa: Tchedje Rantoele

en: Swap Load
wa: Tchedje Swap

en: unknown
wa: nén cnoxhou

en: Help
wa: Aidance

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Font:
wa: _Fonte:

en: Behavior
wa: Dujhance

en: Properties
wa: Prôpietés

en: _Title:
wa: _Tite:

en: _Name:
wa: _No:

en: Trash
wa: Batch
