mate-applets 1.25.3 - en to xh translation catalogue (308 entries)

en: AccessX Status Applet Factory
xh: iFektri yobume benkqutyana yekhompyutha ye-AccessX

en: Keyboard Accessibility Status Applet Factory
xh: IFektri yoBume beNkqutyana yekhompyutha yoFikelelo kwi-Keyboard

en: Keyboard Accessibility Status
xh: Ubume boFikelelo kwi-Keyboard

en: Shows the status of keyboard accessibility features
xh: Ibonisa ubume beempawu zofikelelo kwi-keyboard

en: Shows the state of AccessX features such as latched modifiers
xh: Ibonisa ubume beempawu ze-AccessX ezifana neqhosha elisisilungisi eliqhagamshelanisayo

en: _Keyboard Accessibility Preferences
xh: _Okunokukhethwa kuko kufikelelo kwi-Keyboard

en: _Help
xh: _Nceda

en: _About
xh: _Malunga

en: AccessX Status
xh: Ubume be-AccessX

en: Shows keyboard status when accessibility features are used.
xh: Ibonisa ubume be-keyboard xa iimpawu zokufikelela zisetyenziswa.

en: XKB Extension is not enabled
xh: Isolulo se-XKB senziwe ukuba singasebenzi

en: Unknown error
xh: Impazamo engaziwayo

en: Error: %s
xh: Impazamo: %s

en: Displays current state of keyboard accessibility features
xh: Ibonisa ubume bangokubeempawu zokufikelela kwi-keyboard

en: _Preferences
xh: _Ezikhethwayo

en: System is running on AC power
xh: Inkqubo iqhuba ngamandla e-AC

en: System is running on battery power
xh: Inkqubo iqhuba ngamandla ebhetri

en: Battery charged (%d%%)
xh: Ibhetri iyagcwaliswa (%d%%)

en: Unknown time (%d%%) remaining
xh: Ixesha elingaziwayo (%d%%)eliseleyo

en: Unknown time (%d%%) until charged
xh: Ixesha elingaziwayo (%d%%) de ibe igcwalisiwe

en: %d %s %d %s (%d%%) remaining
xh: %d %s %d %s (%d%%) eseleyo

en: %d %s %d %s until charged (%d%%)
xh: %d %s %d %s de ibe igcwalisiwe (%d%%)

en: Your battery is now fully recharged
xh: Ibhetri yakho ngoku igcwaliswe ngokupheleleyo

en: Battery Notice
xh: Isaziso seBhetri

en: Your battery is running low
xh: Ibhetri yakho iya isihla

en: No battery present
xh: Akukho bhetri ikhoyo

en: Battery status unknown
xh: Ubume bebhetri abaziwa

en: There was an error displaying help: %s
xh: Kubekho impazamo yokubonisa uncedo: %s

en: This utility shows the status of your laptop battery.
xh: Esi sixhobo sibonakalisa ubume bebhetri yakho ye-laptop.

en: Battery Charge Monitor
xh: iMonitha yokuGcwalisa iBhetri

en: Monitor a laptop's remaining power
xh: Hlola amandla aseleyo e-laptop

en: Battery Charge Monitor Preferences
xh: Ekunokukhethwa kuko kweMonitha yokuGcwalisa ibhetri

en: _Close
xh: _Vala

en: Show _time remaining
xh: Bonisa i_xesha eliseleyo

en: Show _percentage remaining
xh: Bonisa i_pesenti eseleyo

en: Appearance
xh: Imbonakalo

en: Battstat Factory
xh: iFektri ye-Battstat

en: Red value level
xh: Inqanam lexabiso elibomvu

en: Low Battery Notification
xh: Isaziso sebhetri esezantsi

en: Full Battery Notification
xh: Isaziso sebhetri egcweleyo

en: Beep for warnings
xh: Yenza isandi ukulumkisa

en: Battery Status Utility
xh: Isixhobo soBume beBhetri

en: Battery power low
xh: Amandla ebhetri asezantsi

en: Battery fully re-charged
xh: Ibhetri sele igcwaliswe ngokupheleleyo kwakhona

en: Available palettes
xh: Ingqokelela yezixhobo efumanekayo

en: Insert "%s"
xh: Faka "%s"

en: Insert special character
xh: Faka uphawu olukhethekileyo

en: insert special character %s
xh: faka uphawu olukhethekileyo %s

en: Character Palette
xh: Uphawu lwengqokelela yezixhobo

en: Insert characters
xh: Faka iimpawu

en: Charpicker Applet Factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha ye-Charpicker

en: Characters shown on applet startup
xh: Iimpawu eziboniswe kuqalo lwenkqutyana yekhompyutha

en: The string that the user had selected when the applet was last used. This string will be displayed when the user starts the applet.
xh: Uluhlu lwamagama umsebenzisi awakhethileyo xa kwagqityelwa ukusetyenziswa inkqutyana yekhompyutha. Olu luhlu lwamagama luyakubonakaliswa xa umsebenzisi eqala inkqutyana yekhompyutha.

en: List of available palettes
xh: Uluhlu lwengqokelela yezixhobo ezifumanekayo

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Palette:
xh: _Ingqokelela yezixhobo:

en: Palette entry
xh: Ungeniso lwengqokelela yezixhobo

en: Modify a palette by adding or removing characters
xh: Lungisa ingqokelela yezixhobo ngokudibanisa okanye ukususa iimpawu

en: Add Palette
xh: Dibanisa ingqokelela yezixhobo

en: Edit Palette
xh: Hlela ingqokelela yezixhobo

en: Palettes list
xh: Uluhlu lwengqokelela yezixhobo

en: _Palettes:
xh: _Ingqokelela yezixhobo:

en: Add button
xh: Yongeza iqhosha

en: Click to add a new palette
xh: Cofa ukongeza ingqokelela entsha yezixhobo

en: Edit button
xh: Iqhosha lokuhlela

en: Click to edit the selected palette
xh: Cofa ukuze uhlele ingqokelela ekhethekileyo yezixhobo

en: Delete button
xh: Iqhosha lokucima

en: Click to delete the selected palette
xh: Cofa ukucima ingqokelela ekhethiweyo yezixhobo

en: Character Palette Preferences
xh: Okunokhethwa kuko kwiimpawu zengqokelela yezixhobo

en: Command
xh: Umyalelo

en: CPU Frequency Monitor Preferences
xh: Ekunokukhetwha kuko kwiMonitha yokuPhindeka ye-CPU

en: _Monitored CPU:
xh: _I-CPU eHlolwayo:

en: Show CPU frequency as _frequency
xh: Bonisa ukuphindeka kwe-CPU _njengokuphindeka

en: Show frequency _units
xh: Bonisa iiyunithi _zokuphindeka

en: Show CPU frequency as _percentage
xh: Bonisa ukuphindeka kwe-CPU njenge_pesenti

en: CPU Frequency Scaling Monitor
xh: iMonitha yobuNgakanani bokuPhindeka kwe-CPU

en: Monitor the CPU Frequency Scaling
xh: Hlola ubuNgakanani bokuPhindeka kwe-CPU

en: CPU to Monitor
xh: iMonitha ye-CPU

en: Set the CPU to monitor. In a single processor system you don't have to change it.
xh: Misela imonitha ye-CPU. Kwinkqubo enesixhobo esisodwa sokusebenza awunakude uyitshintshe.

en: Could not open help document
xh: Ayikwazanga ukuvula uxwebhu loncedo

en: This utility shows the current CPU Frequency Scaling.
xh: Le utility ibonisa i-scaling sangoku esiphindayo se-CPU.

en: This utility shows the current CPU Frequency
xh: Le utility ibonisa ukuphindeka kwangoku kwe-CPU

en: Graphic
xh: Okwegrafu

en: Text
xh: Umbhalo

en: Graphic and Text
xh: Okwegrafu nombhalo

en: Frequency Scaling Unsupported
xh: I-Scaling ePhindayo ingaxhaswanga

en: CPU frequency scaling unsupported
xh: Ukuphindeka kwe-scaling se-CPU bekungaxhaswa

en: You will not be able to modify the frequency of your machine.  Your machine may be misconfigured or not have hardware support for CPU frequency scaling.
xh: Awuyi kukwazi ukulungisa ukuphindeka komatshini wakho.  Umatshini wakho unokuba awumiselanga inkqubo yekhompyutha okanye inkxaso ye-hardware kwi-scaling sokuphindeka kwe-CPU.

en: Drive Mount Applet Factory
xh: iFektri ye-Drive yenkqutyana yekhompyutha efakwe kwisakhelo

en: Factory for drive mount applet
xh: iFektri yenkqutyana yekhompyutha ye-drive yokufaka kwisakhelo

en: Disk Mounter
xh: Isifaki kwisakhelo sediski

en: Mount local disks and devices
xh: Faka kwisakhelo iidiski kunye nezixhobo ezifikeleleka ngqo

en: _Open %s
xh: _Vula %s

en: Un_mount %s
xh: Ayi_fakwanga kwisakhelo %s

en: _Mount %s
xh: _Faka kwisakhelo %s

en: _Eject %s
xh: _Khupha %s

en: Applet for mounting and unmounting block volumes.
xh: Inkqutyana yekhompyutha yokufaka kwisakhelo nokungafaki kwisakhelo ngobukhulu beebloko.

en: A set of eyeballs for your panel
xh: Iseti yeebhola zamehlo zendawo yakho yolawulo

en: Directory in which the theme is located
xh: Uvimba weefayili apho umxholo ukhoyo

en: _Select a theme:
xh: _Khetha umxholo:

en: Themes
xh: Umxholo

en: The eyes look in the direction of the mouse pointer
xh: Amehlo ajonge kwicala lesikhombisi semawusi

en: Can not launch the eyes applet.
xh: Ayikwazi ukundulula inkqutyana yekhompyutha yamehlo.

en: There was a fatal error while trying to load the theme.
xh: Kuye kwakho impazamo embi ngexa uzama ukufaka umxholo.

en: Details
xh: Iinkcukacha

en: _Update
xh: _Hlaziya

en: City:
xh: iDolophu:

en: Last update:
xh: Uhlaziyo lokugqibela:

en: Conditions:
xh: Iimeko:

en: Sky:
xh: Isibhakabhaka:

en: Temperature:
xh: Iqondo lobushushu:

en: Feels like:
xh: Kuvakala ngathi:

en: Dew point:
xh: Indawo yombethe:

en: Relative humidity:
xh: Ukufuma okunxulumeneyo:

en: Wind:
xh: Umoya:

en: Pressure:
xh: Uxinzelelo:

en: Visibility:
xh: Ukubonakala:

en: Sunrise:
xh: Ukuphuma kwelanga:

en: Sunset:
xh: Ukutshona kwelanga:

en: Forecast
xh: Uqikelelo

en: _Visit Weather.com
xh: _Tyelela i-Weather.com

en: Visit Weather.com
xh: Tyelela i-Weather.com

en: Click to Enter Weather.com
xh: Cofa Ukungena kwi-Weather.com

en: Radar Map
xh: iMaphu ye-Radar

en: Factory for creating the weather applet.
xh: iFektri yokudala inkqutyana yekhompyutha yemozulu.

en: Weather Report
xh: iNgxelo yeMozulu

en: Monitor the current weather conditions, and forecasts
xh: Hlola iimeko zangoku zemozulu, kunye neengqikelelo

en: A panel application for monitoring local weather conditions.
xh: Umsebenzi wendawo yolawulo yokuhlola iimeko zemozulu zengingqi.

en: _Details
xh: _Iinkcukacha

en: MATE Weather
xh: Imozulu ye-MATE

en: Updating...
xh: Iyahlaziya...

en: Forecast not currently available for this location.
xh: Uqikelelo alufumaneki okwangoku kule ndawo.

en: Location view
xh: Okubonakalayo kwendawo

en: Select Location from the list
xh: Khetha indawo kuluhlu

en: Update spin button
xh: Hlaziya iqhosha lokujikelezisa

en: Spinbutton for updating
xh: Iqhosha lokujikelezisa lokuhlaziya

en: Enter the URL
xh: Faka i-URL

en: _Automatically update every:
xh: i_Hlaziya ngokuzenzekelayo qho:

en: _Temperature unit:
xh: _Iyunithi yeqondo lobushushu:

en: Kelvin
xh: i-Kelvin

en: Celsius
xh: i-Celsius

en: Fahrenheit
xh: i-Fahrenheit

en: _Wind speed unit:
xh: _Iyunithi yesantya somoya:

en: knots
xh: ii-knots

en: _Pressure unit:
xh: i_Yunithi yoxinzelelo:

en: mmHg
xh: mmgHg

en: _Visibility unit:
xh: i_Yunithi yokubonakala:

en: meters
xh: iimitha

en: miles
xh: iimayile

en: Enable _radar map
xh: Yenza ukuba isebenze imaphu ye-_radar

en: Use _custom address for radar map
xh: Sebenzisa _idilesi ozenzele yona kwimaphu ye-radar

en: A_ddress:
xh: i_Dilesi:

en: Update
xh: Hlaziya

en: minutes
xh: imizuzu

en: Display
xh: Okusesikrinini

en: General
xh: Jikelele

en: _Select a location:
xh: _Khetha indawo:

en: Find _Next
xh: Fumana Elan_delayo

en: Location
xh: Indawo

en: System Monitor
xh: iMonitha yeNkqubo

en: A system load indicator
xh: Isikhombisi sofako nkqubo

en: Enable CPU load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lwe-CPU

en: Enable memory load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lukavimba wolwazi

en: Enable network load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lothungelwano

en: Enable swap load graph
xh: Ukwenza kusebenze utshintshiswano lofako lwegrafu

en: Enable load average graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafu yofako lomndilili

en: Enable disk load graph
xh: Ukwenza ukuba isebenze igrafy yofako lwediski

en: Applet refresh rate in milliseconds
xh: Izinga lokuhlaziya inkqutyana yekhompyutha ngee-milliseconds

en: Graph size
xh: Isayizi yegrafu

en: For horizontal panels, the width of the graphs in pixels. For vertical panels, this is the height of the graphs.
xh: Kwiindawo zolungiso ezithe tyaba, ububanzi beegrafu ngokwee-pixels. Kwiindawo zolungiso ezithe nkqo, obu bubude beegrafu.

en: Graph color for user-related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kusetyenziso lomsebenzisi olunxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for system-related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kwinkqubo enxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for nice-related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kwi-nice enxulumene nomsebenzi we-CPU

en: Graph color for iowait related CPU activity
xh: Umbala wegrafu kwi-iowait enxulumene nomsebenzi we-CPU

en: CPU graph background color
xh: Umbala wokungasemva kwigrafu ye-CPU

en: Graph color for user-related memory usage
xh: Umbala wegrafu wokusetyenziswa ngumsebenzisi onxulumene novimba wolwazi

en: Graph color for shared memory
xh: Umbala wegrafu kavimba wolwazi wokwabelana

en: Graph color for buffer memory
xh: Umbala wegrafu kavimba wethutyana

en: Graph color for cached memory
xh: Umbala wegrafu kavimba wolwazi wethutyana

en: Memory graph background color
xh: Umbala wokungasemva wegrafu kavimba weefayili

en: Network graph background color
xh: Umbala wokungasemva wegrafu yothungelwano

en: Graph color for user-related swap usage
xh: Umbala wegrafu kusetyenziso lomsebenzisi olunxulumene nokutshintsha

en: Swap graph background color
xh: Tshintsha umbala wokungasemva wegrafu

en: Graph color for load average
xh: Umbala wegrafu wofako lomndlili

en: Load graph background color
xh: Faka umbala wokungasemva wegrafu

en: Graph color for disk read
xh: Umbala wegrafu wokuba kufundwe kwidiski

en: Graph color for disk write
xh: Umbala wegrafu wokuba kubhalwe kwidiski

en: Background color for disk load graph
xh: Umbala wokungasemva wegrafu yofako lwediski

en: System Monitor Preferences
xh: Ekunokukhethwa kuko kweMonitha yeNkqubo

en: _Processor
xh: _Isixhobo sokusebenza

en: _Memory
xh: _Uvimba wolwazi

en: _Network
xh: u_Thungelwano

en: S_wap Space
xh: T_shintshiselana ngesithuba

en: _Load
xh: _Faka

en: _Harddisk
xh: I_diski eyakhelwe ngaphakathi

en: Monitored Resources
xh: OoVimba abaHlolwayo

en: pixels
xh: ii-pixels

en: milliseconds
xh: ii-milliseconds

en: Options
xh: Ekunokukhethwa kuko

en: _User
xh: _Umsebenzisi

en: S_ystem
xh: iN_kqubo

en: N_ice
xh: i-N_ice

en: I_OWait
xh: i-I_OWait

en: I_dle
xh: iL_alele

en: Processor
xh: Isixhobo sokusebenza

en: Sh_ared
xh: Kw_abelana

en: _Buffers
xh: _Izigcini zethutyana

en: Cach_ed
xh: iFakwe kuVi_mba wethutyana

en: F_ree
xh: S_imahla

en: Memory
xh: Uvimba weefayili

en: _Background
xh: _Okungasemva

en: Network
xh: Uthungelwane

en: _Used
xh: _Isetyenzisiwe

en: _Free
xh: _Ngahlawulelwa

en: Swap Space
xh: Isithuba soTshintshisano

en: _Average
xh: u_Mndilili

en: Load
xh: Faka

en: _Read
xh: _Funda

en: _Write
xh: _Bhala

en: Harddisk
xh: Idiski eyakhelwe ngaphakathi

en: Colors
xh: Imibala

en: A system load monitor capable of displaying graphs for CPU, ram, and swap space use, plus network traffic.
xh: Imonitha yenkqubo yokufaka ekwaziyo ukubonisa iigrafu ze-CPU, ram, kunye nokutshintsha ukusetyenziswa kwesithuba, kunye netrafiki yothungelwano.

en: There was an error executing '%s': %s
xh: Kuye kwakho impazamo ekwenzeni '%s' : %s

en: Load Average
xh: Umndilili wofako

en: Disk
xh: I-Diski

en: CPU Load
xh: Ukufaka i-CPU

en: Memory Load
xh: Ukufakwa koVimba woLwazi

en: Net Load
xh: uFako lwe-Net

en: Swap Load
xh: uFako loTshintshiselwano

en: Disk Load
xh: Ukufaka iDiski

en: _Open System Monitor
xh: _Vula iNkqubo yeMonitha

en: Netmask:
xh: Isigqubuthelo sothungelwano:

en: unknown
xh: akukwaziwa

en: none
xh: akukho nto

en: Help
xh: uNcedo

en: Sticky Notes Applet Factory
xh: Ifektri yenkqutyana yekhompyutha yamaphetshana ancamathelayo

en: Sticky Notes
xh: AmaPhetshana aNcamathelayo

en: Create, view, and manage sticky notes on the desktop
xh: Dala, ubone, uze ulawule amaphetshana ancamathelayo kwi-desktop

en: This note is locked.
xh: Eli phetshana litshixiwe.

en: This note is unlocked.
xh: Eli phetshana alitshixwanga.

en: _Delete All
xh: _Cima Konke

en: _Delete
xh: _Cima

en: Sticky Note
xh: iPhetshana eliNcamathelayo

en: Lock/Unlock note
xh: Tshixa/Vula iphetshana

en: Resize note
xh: Phinda ulilinganise iphetshana

en: Sticky Notes Preferences
xh: Okunokukhethwa kuko kwamaPhetshana aNcamathelayo

en: _Width:
xh: _Ububanzi:

en: H_eight:
xh: uB_ude:

en: Specify the default width (in pixels) of new notes
xh: Balula ububanzi obumiselweyo (ngokwee-pixels) bamaphetshana amatsha

en: Specify the default height (in pixels) of new notes
xh: Balula ubude obumiselweyo (ngokwee-pixels) bamaphetshana amatsha

en: Use co_lor from the system theme
xh: Sebenzisa um_bala ovela kumxholo wenkqubo

en: Choose a base color to use for all sticky notes
xh: Khetha umbala osisiseko wokuwusebenzisa kuwo onke amaphetshana ancamathelayo

en: Pick a default sticky note color
xh: Chonga umbala omiselweyo wephetshana elincamathelayo

en: Use fo_nt from the system theme
xh: Sebenzisa ifo_nti evela kumxholo wenkqubo

en: _Font:
xh: i_Fonti:

en: Choose a font to use for all sticky notes
xh: Khetha ifonti yokusetyenziswa kuwo onke amaphetshana ancamathelayo

en: Pick a default sticky note font
xh: Chonga ifonti emiselweyo yephetshana elincamathelayo

en: Behavior
xh: Ukuziphatha

en: _Put notes on all workspaces
xh: _Beka amaphetshana kuzo zonke iindawo zokusebenzela

en: Choose if notes are visible on all workspaces
xh: Khetha ukuba amaphetshana ayabonakala kuzo zonke izithuba zokusebenza

en: Force _default color and font on notes
xh: Nyanzela _umbala nefonti emiselweyo kumaphetshana

en: Choose if the default style is forced on all notes
xh: Khetha ukuba isimbo esimiselweyo sinyanzelwa kuwo onke amaphetshana

en: Sticky Note Properties
xh: iiMpawu zamaPhetshana aNcamathelayo

en: Properties
xh: Iimpawu

en: _Title:
xh: _Isihloko:

en: Specify a title for the note
xh: Balula isihloko sephetshana

en: Use default co_lor
xh: Sebenzisa um_bala omiselweyo

en: Use default fo_nt
xh: Sebenzisa ifo_nti emiselweyo

en: Choose a color for the note
xh: Khetha umbala wephetshana

en: Pick a color for the sticky note
xh: Chonga umbala wephetshana elincamathelayo

en: Choose a font for the note
xh: Khetha ifonti yephetshana

en: Pick a font for the sticky note
xh: Chonga ifonti yephetshana elincamathelayo

en: Default width for new notes
xh: Ububanzi obumiselweyo bamaphetshana ancamathelayo

en: Default width for new sticky notes in pixels.
xh: Ububanzi obumiselweyo bamaphetshana amatsha ancamathelayo ngokwee-pixels.

en: Default height for new notes
xh: Ubude obumiselweyo bamaphetshana amatsha

en: Default height for new sticky notes in pixels.
xh: Ubude obumiselweyo bamaphetshana amatsha ancamathelayo ngokwee-pixels.

en: Default color for new notes
xh: Umbala omiselweyo wamaphetshana amatsha

en: Default color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#30FF50".
xh: Umbala omiselweyo wamaphetshana amatsha ancamathelayo. Oku kufuneka ukuba ibe lubalulo lwe-html hex, umzekelo "#30FF50".

en: Default color for font
xh: Umbala omiselweyo wefonti

en: Default font color for new sticky notes. This should be in html hex specification, for example "#000000".
xh: Umbala wefonti emiselweyo kumaphetshana amatsha ancamathelayo. Oku kufuneka ukuba ibe lubalulo lwe-html hex, umzekelo "#000000".

en: Default font for new notes
xh: Ifonti emiselweyo yamaphetshana amatsha

en: Sticky notes' workspace stickyness
xh: Ukuncamathela kwisithuba sokusebenza kwamaphetshana ancamathelayo

en: Specifies whether the sticky notes are visible on ALL workspaces on the desktop, or not.
xh: Balula ukuba amaphetshana ancamathelayo abonakalo kuzo ZONKE izithuba zokusebenza kwi-desktop, okanye awabonakali.

en: Sticky notes' locked state
xh: Isimo sokutshixeka kwamaphetshana ancamathelayo

en: Specifies whether the sticky notes are locked (non-editable) or not.
xh: Balula ukuba mhlawumbi amaphetshana ancamathelayo atshixiwe (awahleleki) okanye awatshixwanga.

en: Date format of note's title
xh: Indlela yomhla kwisihloko sephetshana

en: By default, sticky notes are given the current date as the title when they are created. This format is used; anything that can be parsed by strftime() is valid.
xh: Ngokumiselwa, amaphetshana ancamathelayo anikwa umhla wangoku njengesihloko xa edalwa. Le ndlela iyasetyenziswa; nantoni na enokwenziwa nge-strftime() iyasebenziseka.

en: Whether to use the default system color
xh: Mhlawumbi ukusebenzisa ifonti emiselweyo yenkqubo

en: If this option is disabled, a custom color can be used as the default color for all sticky notes.
xh: Ukuba ngaba oku ekunokukhethwa kuko kwenziwe ukuba kungasebenzi, umbala ozenzele wona unokusetyenziswa njengombala omiselweyo kuwo onke amaphetshana ancamathelayo.

en: Whether to use the default system font
xh: Mhlawumbi ukusebenzisa emiselweyo yenkqubo

en: If this option is disabled, a custom font can be used as the default font for all sticky notes.
xh: Ukuba oklu kunokukhethwa kuko kwenziwe ukuba kungasebenzi, ifonti ozenzeleyo yona isenokusetyenziswa njengefonti emiselweyo kuwo onke amaphetshana ancamathelayo.

en: Whether to force the default color and font on all notes
xh: Mhlawumbi ukunyanzela umbala nefonti emiselweyo kuwo onke amaphetshana

en: If this option is enabled, the custom colors and fonts that have been assigned to individual notes will be ignored.
xh: Ukuba oku kunokukhethwa kuko kwenziwe ukuba kusebenze, imibala kunye neefonti ozenzele zona ezabelwe amaphetshana angawodwa ziyakungahoywa.

en: Whether to ask for confirmation when deleting a note
xh: Mhlawumbi ufune uqinisekiso xa ucima iphetshana

en: _New Note
xh: iPhetshana _eliTsha

en: _Delete Notes
xh: _Cima amaPhetshana

en: _Lock Notes
xh: _Tshixa amaPhetshana

en: Sticky Notes for the MATE Desktop Environment
xh: Amaphetshana ancamathelayo emo ye-MATE Desktop

en: _Name:
xh: _iGama:

en: Trash
xh: uMgqomo

en: Go to Trash
xh: Yiya emgqomeni

en: _Empty Trash
xh: _Umgqomo ongeNanto

en: No Items in Trash
xh: Akukho zinto eMgqomeni

en: A MATE trash bin that lives in your panel. You can use it to view the trash or drag and drop items into the trash.
xh: Umgqomo we-MATE ohlala kwindawo yakho yolawulo. Ungawusebenzisa ukujonga umgqomo okanye ukutsala kunye nokufaka izinto emgqomeni.

en: Delete Immediately?
xh: Cima ngoko nangoko?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
xh: Ayikwazi ukususa izinto izise emgqomeni, ingaba ufuna ukuzisusa ngoko nangoko?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
xh: Ayikwazi ukususa ezinye izinto izise emgqomeni, ingaba ufuna ukuzicima ngoko nangoko ezi?

en: Trash Applet
xh: uMgqomo weNkqutyana yekhompyutha
