mate-applets 1.25.3 - en to yo translation catalogue (17 entries)

en: _Help
yo: _Ìrànwọ́

en: _About
yo: _Nípa

en: _Preferences
yo: _Àwọn ìkúndùǹ

en: _Close
yo: _Ti

en: _Edit
yo: _Ṣàyẹ̀wò

en: Command
yo: Àṣẹ

en: Display
yo: Ìṣàfihàn

en: General
yo: Gbogbogbò

en: pixels
yo: àwọn písẹ́ẹ̀lì

en: Network
yo: Alátagbà

en: _Read
yo: _Kàá

en: _Write
yo: _Kọ

en: unknown
yo: àìmọ̀

en: _Delete
yo: _Pajẹ

en: Behavior
yo: Ìṣesí

en: Properties
yo: Àwọn Àbùdá

en: Trash
yo: Pàǹtí
