mate-backgrounds 1.25.0 - en to af translation catalogue (19 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
af: Boog

en: Flow
af: Stroming

en: Gulp
af: Borrels

en: Silk
af: Sy

en: Spring
af: Spiraal

en: Waves
af: Golwe

en: No Desktop Background
af: Geen werkskermagtergrond

en: Stripes
af: Strepe

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
af: Oranje blom

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
af: Groen grasland

en: Aqua
af: Water

en: Dune
af: Duineveld

en: Two Wings
af: Twee vleuels

en: Lady Bird
af: Liewenheersbesie

en: Blinds
af: Blindings

en: Rain Drops
af: Reëndruppels

en: Yellow Flower
af: Geel blom

en: Garden
af: Rooi blom

en: Wood
af: Grein
