mate-backgrounds 1.25.0 - en to am translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
am: ቅስት

en: Flow
am: ፍሰት

en: Gulp
am: ማመቂያ

en: Silk
am: ሐር

en: Spring
am: ፀጸደ

en: Waves
am: ማዕበል

en: No Desktop Background
am: ምንም የ ዴስክቶፕ መደብ የለም

en: Float into MATE
am: ተንሳፋፊ ሜት

en: Green Traditional
am: አረንጓዴ ባሕላዊ

en: Stripes
am: መስመር

en: MATE Stripes Dark
am: ሜት ባለ ጥቁር መስመር

en: MATE Stripes Light
am: ሜት ባለ ቀላል መስመር

en: Ubuntu MATE Cold
am: ኡቡንቱ ሜት

en: Ubuntu MATE Dark
am: ኡቡንቱ ሜት ጥቁር

en: Ubuntu MATE Radioactive
am: ኡቡንቱ ሜት ራዲዮ አክቲቭ

en: Ubuntu MATE Warm
am: ኡቡንቱ ሜት

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
am: አዲስ አበባ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
am: አረንጓዴ ኮረብታ

en: Aqua
am: ውሀ

en: Dune
am: አሸዋ

en: Storm
am: ማዕበል

en: Two Wings
am: ሁለት ክንፍ

en: Lady Bird
am: የወፍ ንግስት

en: Blinds
am: መሸፈኛ

en: Rain Drops
am: የ ዝናብ ጠብታዎች

en: Yellow Flower
am: ቢጫ አበባ

en: Garden
am: አትክልት

en: Wood
am: እንጨት
