mate-backgrounds 1.25.0 - en to an translation catalogue (17 entries)

en: Flow
an: Fluixo

en: Gulp
an: Trago

en: Silk
an: Seda

en: Spring
an: Primavera

en: Waves
an: Onda

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
an: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
an: Pradera verda

en: Aqua
an: Augua

en: Dune
an: Duna

en: Storm
an: Tronada

en: Two Wings
an: Dos alas

en: Lady Bird
an: Cuqueta de Dios

en: Blinds
an: Cortinas

en: Rain Drops
an: Chislas de plevia

en: Yellow Flower
an: Flor amariella

en: Garden
an: Chardín

en: Wood
an: Fusta
