mate-backgrounds 1.25.0 - en to ar translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ar: قوس

en: Flow
ar: تدفق

en: Gulp
ar: نهم

en: Silk
ar: حرير

en: Spring
ar: ربيع

en: Waves
ar: أمواج

en: No Desktop Background
ar: بدون خلفية سطح مكتب

en: Green Traditional
ar: أخضر تقليدي

en: Stripes
ar: أشرطة

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ar: زهرة نضرة

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ar: مَرْج أخضر

en: Aqua
ar: زبرجد

en: Dune
ar: كثيب

en: Storm
ar: عاصفة

en: Two Wings
ar: جناحين

en: Lady Bird
ar: خنفساء

en: Blinds
ar: معتم

en: Rain Drops
ar: قطرات المطر

en: Yellow Flower
ar: زهرة صفراء

en: Garden
ar: حديقة

en: Wood
ar: خشب
