mate-backgrounds 1.25.0 - en to as translation catalogue (18 entries)

en: Flow
as: প্ৰবাহ

en: Gulp
as: গৰাহ

en: Silk
as: পাট

en: Spring
as: বসন্ত

en: Waves
as: ঢৌ

en: No Desktop Background
as: ডেস্কটপেৰ কোনো পটভূমি প্ৰয়োগ কৰা হ'ব না

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
as: সতেজ ফুল

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
as: সেউজীয়া ঘাঁহনি

en: Aqua
as: একোৱা

en: Dune
as: ডুন

en: Storm
as: ধুমুহা

en: Two Wings
as: দুটা পাখি

en: Lady Bird
as: সোণপোকা

en: Blinds
as: ব্লাইন্ডচ্‌

en: Rain Drops
as: বৰষুণৰ টোপাল

en: Yellow Flower
as: হালধীয়া ফুল

en: Garden
as: বাগিছা

en: Wood
as: বননি
