mate-backgrounds 1.25.0 - en to ast translation catalogue (20 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ast: Arcu

en: Flow
ast: Fluxu

en: Silk
ast: Seda

en: Spring
ast: Primavera

en: Waves
ast: Ondes

en: No Desktop Background
ast: Ensin fondu d'escritoriu

en: Green Traditional
ast: Verde Tradicional

en: Stripes
ast: Barres

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ast: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ast: Campu verde

en: Aqua
ast: Augua

en: Dune
ast: Duna

en: Storm
ast: Tuena

en: Two Wings
ast: Dos ales

en: Lady Bird
ast: Reichín

en: Blinds
ast: Persianes

en: Rain Drops
ast: Gotes d'augua

en: Yellow Flower
ast: Flor mariella

en: Garden
ast: Xardín

en: Wood
ast: Madera
