mate-backgrounds 1.25.0 - en to be translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
be: Арка

en: Flow
be: Плыня

en: Gulp
be: Глыток

en: Silk
be: Шоўк

en: Spring
be: Вясна

en: Waves
be: Хвалі

en: No Desktop Background
be: Няма абруса стала

en: Green Traditional
be: Традыцыйны зялёны

en: Stripes
be: Палосы

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
be: Свежыя кветкі

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
be: Зялёны луг

en: Aqua
be: Аква

en: Dune
be: Выдма

en: Storm
be: Шторм

en: Two Wings
be: Два крылы

en: Lady Bird
be: Спадарыня Птушка

en: Blinds
be: Жалюзі

en: Rain Drops
be: Кроплі дажджу

en: Yellow Flower
be: Жоўтая кветка

en: Garden
be: Сад

en: Wood
be: Дрэва
