mate-backgrounds 1.25.0 - en to bn_IN translation catalogue (18 entries)

en: Flow
bn_IN: বয়ে চলেছে

en: Gulp
bn_IN: বুঁদবুঁদ

en: Silk
bn_IN: রেশম

en: Spring
bn_IN: ঝর্ণা

en: Waves
bn_IN: ঢেউয়ের খেলা

en: No Desktop Background
bn_IN: ডেস্কটপের কোনো পটভূমি প্রয়োগ করা হবে না

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
bn_IN: প্রস্ফুটিত মুকুল

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
bn_IN: সবুজ নরম ঘাস

en: Aqua
bn_IN: এক ফোঁটা জল

en: Dune
bn_IN: ঘাসজমি

en: Storm
bn_IN: ঝড় আসছে

en: Two Wings
bn_IN: দুটি পাখনা

en: Lady Bird
bn_IN: একটি লেডিবার্ড

en: Blinds
bn_IN: সবুজ পর্দা

en: Rain Drops
bn_IN: টাপুর টুপুর বৃষ্টি

en: Yellow Flower
bn_IN: সূর্য্যমূখী

en: Garden
bn_IN: বাগানের ছবি

en: Wood
bn_IN: কাঠের ছবি
