mate-backgrounds 1.25.0 - en to br translation catalogue (20 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
br: Gwareg

en: Flow
br: Dever

en: Gulp
br: Lonkad

en: Silk
br: Seiz

en: Spring
br: Amzer-nevez

en: Waves
br: Gwag

en: No Desktop Background
br: Paper moger ebet

en: Green Traditional
br: Glaz kustum

en: Stripes
br: Bannoù

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
br: Bleunienn fresk

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
br: Flourenn glaz

en: Dune
br: Erin

en: Storm
br: Arnev

en: Two Wings
br: Divaskell

en: Lady Bird
br: Buoc'hig-Doue

en: Blinds
br: Stignoù

en: Rain Drops
br: Glavenn

en: Yellow Flower
br: Bleunienn velen

en: Garden
br: Liorzh

en: Wood
br: Koad
