mate-backgrounds 1.25.0 - en to bs translation catalogue (17 entries)

en: Flow
bs: Protok

en: Silk
bs: Svila

en: Spring
bs: Proljeće

en: Waves
bs: Valovi

en: No Desktop Background
bs: Nijedna pozadina

en: Green Traditional
bs: Zeleno Tradicionalno

en: Stripes
bs: Pruge

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
bs: Svježi cvijet

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
bs: Zelena livada

en: Dune
bs: Dina

en: Storm
bs: Oluja

en: Two Wings
bs: Dva Krila

en: Lady Bird
bs: Bubamara

en: Rain Drops
bs: Kišnice

en: Yellow Flower
bs: Žuti Cvijet

en: Garden
bs: Vrt

en: Wood
bs: Drvo
