mate-backgrounds 1.25.0 - en to ca@valencia translation catalogue (27 entries)

en: Flow
ca@valencia: Flux

en: Gulp
ca@valencia: Glop

en: Silk
ca@valencia: Seda

en: Spring
ca@valencia: Primavera

en: Waves
ca@valencia: Ones

en: No Desktop Background
ca@valencia: Sense fons d'escriptori

en: Float into MATE
ca@valencia: Deixa flotant a MATE

en: Green Traditional
ca@valencia: Tradicional verd

en: Stripes
ca@valencia: Ratlles

en: MATE Stripes Dark
ca@valencia:  Ratlles fosques de MATE

en: MATE Stripes Light
ca@valencia: Ratlles clares de MATE

en: Ubuntu MATE Cold
ca@valencia: Fred d'Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Dark
ca@valencia: Fosc d'Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Radioactive
ca@valencia: Radioactiu d' Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Warm
ca@valencia:  Càlid d'Ubuntu MATE

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ca@valencia: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ca@valencia: Prat verd

en: Aqua
ca@valencia: Aigua

en: Dune
ca@valencia: Duna

en: Storm
ca@valencia: Tempesta

en: Two Wings
ca@valencia: Dues ales

en: Lady Bird
ca@valencia: Marieta

en: Blinds
ca@valencia: Persiana

en: Rain Drops
ca@valencia: Gotes de pluja

en: Yellow Flower
ca@valencia: Flor groga

en: Garden
ca@valencia: Jardí

en: Wood
ca@valencia: Fusta
