mate-backgrounds 1.25.0 - en to cmn translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
cmn: 弧

en: Flow
cmn: 流動

en: Gulp
cmn: 茫

en: Silk
cmn: 絲綢

en: Spring
cmn: 春天

en: Waves
cmn: 波浪

en: No Desktop Background
cmn: 無桌面背景

en: Green Traditional
cmn: 傳統綠色

en: Stripes
cmn: 線條

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
cmn: 艷麗鮮花

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
cmn: 青草地

en: Aqua
cmn: 液體

en: Dune
cmn: 沙丘

en: Storm
cmn: 暴風

en: Two Wings
cmn: 雙翼

en: Lady Bird
cmn: 安然

en: Blinds
cmn: 窗簾

en: Rain Drops
cmn: 雨滴

en: Yellow Flower
cmn: 黃花

en: Garden
cmn: 花園

en: Wood
cmn: 木頭
