mate-backgrounds 1.25.0 - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Flow
cy: Llif

en: Gulp
cy: Tonnau a swigod

en: Silk
cy: Sidan

en: Spring
cy: Sbring

en: Waves
cy: Tonnau

en: No Desktop Background
cy: Dim cefndir i'r bwrdd gwaith

en: Green Traditional
cy: Gwyrdd traddodiadol

en: Stripes
cy: Streipiau

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
cy: Blodyn ffres

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
cy: Gweirglodd werdd

en: Aqua
cy: Diferyn dŵr

en: Dune
cy: Twyn

en: Storm
cy: Storom

en: Two Wings
cy: Dant y llew

en: Lady Bird
cy: Buwch goch gota

en: Blinds
cy: Llen werdd

en: Rain Drops
cy: Diferion glaw

en: Yellow Flower
cy: Blodyn melyn

en: Garden
cy: Gardd

en: Wood
cy: Pren
