mate-backgrounds 1.25.0 - en to da translation catalogue (27 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
da: Bue

en: Flow
da: Strøm

en: Gulp
da: Gispe

en: Silk
da: Silke

en: Spring
da: Forår

en: Waves
da: Bølger

en: Something slowly gets clear
da: Noget bliver langsomt klart

en: No Desktop Background
da: Ingen skrivebordsbaggrund

en: Float into MATE
da: Flyd ind i MATE

en: Green Traditional
da: Grøn traditionel

en: Stripes
da: Striber

en: MATE Stripes Dark
da: Mørke MATE-striber

en: MATE Stripes Light
da: Lyse MATE-striber

en: Ubuntu MATE Cold
da: Kold Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Dark
da: Mørk Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Radioactive
da: Radioaktiv Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Warm
da: Varm Ubuntu MATE

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
da: Friske blomster

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
da: Grøn eng

en: Dune
da: Sandbanke

en: Two Wings
da: To vinger

en: Lady Bird
da: Mariehøne

en: Blinds
da: Persienner

en: Rain Drops
da: Regndråber

en: Yellow Flower
da: Gul blomst

en: Garden
da: Have

en: Wood
da: Træ
