mate-backgrounds 1.25.0 - en to de translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
de: Bogen

en: Flow
de: Fluß

en: Gulp
de: Schluck

en: Silk
de: Seide

en: Spring
de: Frühling

en: Waves
de: Wellen

en: No Desktop Background
de: Kein Schreibtischhintergrund

en: Float into MATE
de: In MATE eintauchen

en: Green Traditional
de: Traditionell grün

en: Stripes
de: Streifen

en: MATE Stripes Dark
de: Ubuntu-MATE dunkel

en: MATE Stripes Light
de: Ubuntu-MATE hell

en: Ubuntu MATE Cold
de: Ubuntu-MATE kalt

en: Ubuntu MATE Dark
de: Ubuntu-MATE dunkel

en: Ubuntu MATE Radioactive
de: Ubuntu-MATE radioaktiv

en: Ubuntu MATE Warm
de: Ubuntu-MATE warm

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
de: Frische Blume

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
de: Grüne Wiese

en: Aqua
de: Wasser

en: Dune
de: Düne

en: Storm
de: Sturm

en: Two Wings
de: Zwei Flügel

en: Lady Bird
de: Marienkäfer

en: Blinds
de: Grüner Fächer

en: Rain Drops
de: Regentropfen

en: Yellow Flower
de: Gelbe Blume

en: Garden
de: Garten

en: Wood
de: Holz
