mate-backgrounds 1.25.0 - en to el translation catalogue (22 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
el: Τόξο

en: Flow
el: Ροή

en: Gulp
el: Γουλιά

en: Silk
el: Μετάξι

en: Spring
el: Άνοιξη

en: Waves
el: Κύματα

en: No Desktop Background
el: Χωρίς παρασκήνιο επιφάνειας εργασίας

en: Float into MATE
el: Ελεύθερα μετακινούμενο προς MATE

en: Green Traditional
el: Παραδοσειακό πράσινο

en: Stripes
el: Ρίγες

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
el: Λουλούδι

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
el: Πράσινο λιβάδι

en: Aqua
el: Νερό

en: Dune
el: Αμμόλοφος

en: Storm
el: Καταιγίδα

en: Two Wings
el: Δύο κύματα

en: Lady Bird
el: Λαμπρίτσα

en: Blinds
el: Περσίδες

en: Rain Drops
el: Στάλες βροχής

en: Yellow Flower
el: Κίτρινο λουλούδι

en: Garden
el: Κήπος

en: Wood
el: Ξύλο
