mate-backgrounds 1.25.0 - en to eo translation catalogue (28 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
eo: Arko

en: Flow
eo: Fluo

en: Gulp
eo: Gulpo

en: Silk
eo: Silko

en: Spring
eo: Printempo

en: Waves
eo: Ondo

en: No Desktop Background
eo: Neniu fono de labortablo

en: Float into MATE
eo: Flosu en MATE

en: Green Traditional
eo: Tradicia verdo

en: Stripes
eo: Strioj

en: MATE Stripes Dark
eo: Strioj melhelaj de MATE

en: MATE Stripes Light
eo: Strioj helaj de MATE

en: Ubuntu MATE Cold
eo: Ubuntu MATE Frida

en: Ubuntu MATE Dark
eo: Ubuntu MATE Malhela

en: Ubuntu MATE Radioactive
eo: Ubuntu MATE Radioaktiva

en: Ubuntu MATE Warm
eo: Ubuntu MATE Varma

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
eo: Ruĝa floro

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
eo: Verda kampo

en: Aqua
eo: Akvo

en: Dune
eo: Duno

en: Storm
eo: Tempesto

en: Two Wings
eo: Du flugiloj

en: Lady Bird
eo: S.no Birdo

en: Blinds
eo: Blindoj

en: Rain Drops
eo: Pluvogutoj

en: Yellow Flower
eo: Flava floro

en: Garden
eo: Ĝardeno

en: Wood
eo: Arbaro
