mate-backgrounds 1.25.0 - en to es translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
es: Arco

en: Flow
es: Flujo

en: Gulp
es: Bocanada

en: Silk
es: Seda

en: Spring
es: Primavera

en: Waves
es: Olas

en: Something slowly gets clear
es: Algo se aclara lentamente

en: No Desktop Background
es: Sin fondo de escritorio

en: Float into MATE
es: Flotar en MATE

en: Green Traditional
es: Verde tradicional

en: Stripes
es: Franjas

en: MATE Stripes Dark
es: Franjas de MATE, oscuro

en: MATE Stripes Light
es: Franjas de MATE, claro

en: Ubuntu MATE Cold
es: Ubuntu MATE, frío

en: Ubuntu MATE Dark
es: Ubuntu MATE, oscuro

en: Ubuntu MATE Radioactive
es: Ubuntu MATE, radioactivo

en: Ubuntu MATE Warm
es: Ubuntu MATE, cálido

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
es: Flor fresca

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
es: Pradera verde

en: Aqua
es: Agua

en: Dune
es: Duna

en: Storm
es: Tormenta

en: Two Wings
es: Dos alas

en: Lady Bird
es: Mariquita

en: Blinds
es: Persianas

en: Rain Drops
es: Gotas de lluvia

en: Yellow Flower
es: Flor amarilla

en: Garden
es: Jardín

en: Wood
es: Madera
