mate-backgrounds 1.25.0 - en to eu translation catalogue (27 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
eu: Arkua

en: Flow
eu: Fluxua

en: Gulp
eu: Zurrut

en: Silk
eu: Zeta

en: Spring
eu: Udaberria

en: Waves
eu: Uhinak

en: No Desktop Background
eu: Mahaigaineko atzeko planorik ez

en: Green Traditional
eu: Berde tradizionala

en: Stripes
eu: Marrak

en: MATE Stripes Dark
eu: MATE marra ilunak

en: MATE Stripes Light
eu: MATE marra argiak

en: Ubuntu MATE Cold
eu: Ubuntu MATE hotza

en: Ubuntu MATE Dark
eu: Ubuntu MATE iluna

en: Ubuntu MATE Radioactive
eu: Ubuntu MATE erradioaktiboa

en: Ubuntu MATE Warm
eu: Ubuntu MATE epela

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
eu: Lorea

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
eu: Larre berdea

en: Aqua
eu: Ura

en: Dune
eu: Duna

en: Storm
eu: Ekaitza

en: Two Wings
eu: Bi hegal

en: Lady Bird
eu: Marigorringoa

en: Blinds
eu: Pertsianak

en: Rain Drops
eu: Euri tantak

en: Yellow Flower
eu: Lore horia

en: Garden
eu: Lorategia

en: Wood
eu: Zura
