mate-backgrounds 1.25.0 - en to fa translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
fa: کمان

en: Flow
fa: جریان

en: Gulp
fa: جرعه

en: Silk
fa: ابریشم

en: Spring
fa: جهش

en: Waves
fa: امواج

en: No Desktop Background
fa: بدون پس زمینه میزکاری

en: Green Traditional
fa: سنتی سبز

en: Stripes
fa: نوارها

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
fa: گل تازه

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
fa: مرتع سرسبز

en: Aqua
fa: آب

en: Dune
fa: تل شنی

en: Storm
fa: طوفان

en: Two Wings
fa: دو بال

en: Lady Bird
fa: کفشدوزک

en: Blinds
fa: پرده‌ها

en: Rain Drops
fa: قطرات باران

en: Yellow Flower
fa: گل زرد

en: Garden
fa: بوستان

en: Wood
fa: چوب
