mate-backgrounds 1.25.0 - en to fi translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
fi: Kaari

en: Flow
fi: Virtaus

en: Gulp
fi: Siemaisu

en: Silk
fi: Silkki

en: Spring
fi: Kevät

en: Waves
fi: Aallot

en: Something slowly gets clear
fi: Jotain kirkastuu hitaasti

en: No Desktop Background
fi: Ei työpöydän taustaa

en: Float into MATE
fi: Kelluva MATE

en: Green Traditional
fi: Vihreä Perinteinen

en: Stripes
fi: Raidat

en: MATE Stripes Dark
fi: MATE tummat raidat

en: MATE Stripes Light
fi: Mate vaaleat raidat

en: Ubuntu MATE Cold
fi: Ubuntu MATE Kulta

en: Ubuntu MATE Dark
fi: Ubuntu MATE Tumma

en: Ubuntu MATE Radioactive
fi: Ubuntu MATE Radioaktiivinen

en: Ubuntu MATE Warm
fi: Ubuntu MATE Lämmin

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
fi: Pirteä kukka

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
fi: Vihreä ruoho

en: Aqua
fi: Vesi

en: Dune
fi: Dyyni

en: Storm
fi: Myrsky

en: Two Wings
fi: Kaksi siipeä

en: Lady Bird
fi: Leppäkerttu

en: Blinds
fi: Kaihtimet

en: Rain Drops
fi: Sadepisarat

en: Yellow Flower
fi: Keltainen kukka

en: Garden
fi: Puutarha

en: Wood
fi: Puu
