mate-backgrounds 1.25.0 - en to fy translation catalogue (16 entries)

en: Flow
fy: Weagjen

en: Gulp
fy: Swolch

en: Silk
fy: Side

en: Spring
fy: Maaitiid

en: Waves
fy: Baren

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
fy: Frise Bloem

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
fy: Griene Greide

en: Dune
fy: Dún

en: Storm
fy: Stoarm

en: Two Wings
fy: Twa Wjukken

en: Lady Bird
fy: Krûpelhintsje

en: Blinds
fy: Latsjeblinen

en: Rain Drops
fy: Reindrippen

en: Yellow Flower
fy: Giele Blom

en: Garden
fy: Tún

en: Wood
fy: Bosken
