mate-backgrounds 1.25.0 - en to ga translation catalogue (18 entries)

en: Flow
ga: Sreabhadh

en: Gulp
ga: Slog

en: Silk
ga: Síoda

en: Spring
ga: Earrach

en: Waves
ga: Tonnta

en: No Desktop Background
ga: Gan Cúlra na Deisce

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ga: Bláth Úr

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ga: Móinéar Glas

en: Aqua
ga: Uisce

en: Dune
ga: Dumhach

en: Storm
ga: Stoirm

en: Two Wings
ga: Dhá Sciathán

en: Lady Bird
ga: Bóín Dé

en: Blinds
ga: Dallóga

en: Rain Drops
ga: Braonta Báisti

en: Yellow Flower
ga: Bláth Buí

en: Garden
ga: Gairdín

en: Wood
ga: Adhmad
