mate-backgrounds 1.25.0 - en to gu translation catalogue (18 entries)

en: Flow
gu: પ્રવાહ

en: Gulp
gu: ઘૂંટ

en: Silk
gu: રેશમ

en: Spring
gu: વસંતઋતુ

en: Waves
gu: મોજાંઓ

en: No Desktop Background
gu: ડેસ્કટોપ પાશ્વ ભાગ નથી

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
gu: તાજું ફૂલ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
gu: ગ્રીન મીડો

en: Aqua
gu: પાની

en: Dune
gu: રેતીનો ટેંકરો

en: Storm
gu: વાવાઝોડું

en: Two Wings
gu: બે પાંખો

en: Lady Bird
gu: લાલ કાળા ચિટીંયો વાળુ જીવડું

en: Blinds
gu: આંધળાઓ

en: Rain Drops
gu: વરસાદનાં ટીપાંઓ

en: Yellow Flower
gu: પીળા ફૂલ

en: Garden
gu: બગીચો

en: Wood
gu: લાકડુ
