mate-backgrounds 1.25.0 - en to hu translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
hu: Ív

en: Flow
hu: Folyam

en: Gulp
hu: Buborékok

en: Silk
hu: Selyem

en: Spring
hu: Csavar

en: Waves
hu: Hullámok

en: Something slowly gets clear
hu: Valami lassan kitisztul

en: No Desktop Background
hu: Nincs asztalháttér

en: Float into MATE
hu: Belebegés a MATE-be

en: Green Traditional
hu: Hagyományos zöld

en: Stripes
hu: Vonalak

en: MATE Stripes Dark
hu: MATE sötét vonalak

en: MATE Stripes Light
hu: MATE világos vonalak

en: Ubuntu MATE Cold
hu: Ubuntu MATE hideg

en: Ubuntu MATE Dark
hu: Ubuntu MATE sötét

en: Ubuntu MATE Radioactive
hu: Ubuntu MATE radioaktív

en: Ubuntu MATE Warm
hu: Ubuntu MATE meleg

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
hu: Friss virág

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
hu: Zöld mező

en: Aqua
hu: Vízcsepp

en: Dune
hu: Dűne

en: Storm
hu: Vihar

en: Two Wings
hu: Pitypang

en: Lady Bird
hu: Katica

en: Blinds
hu: Lamellák

en: Rain Drops
hu: Esőcseppek

en: Yellow Flower
hu: Sárga virág

en: Garden
hu: Kert

en: Wood
hu: Fa
