mate-backgrounds 1.25.0 - en to hy translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
hy: Աղեղ

en: Flow
hy: Հոսք

en: Gulp
hy: Ումպ

en: Silk
hy: Մետաքս

en: Spring
hy: Գարուն

en: Waves
hy: Ալիքներ

en: No Desktop Background
hy: Ոչ մի Աշխատասեղանի Ֆոն

en: Green Traditional
hy: Ավանդական կանաչ

en: Stripes
hy: Շերտավոր

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
hy: Թարմ ծաղիկ

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
hy: Կանաչ մարգագետին

en: Aqua
hy: Ջուր

en: Dune
hy: Ավազաթումբ

en: Storm
hy: Փոթորիկ

en: Two Wings
hy: Երկու թև

en: Lady Bird
hy: Զատիկ

en: Blinds
hy: Վարագույր

en: Rain Drops
hy: Անձրևի կաթիլներ

en: Yellow Flower
hy: Դեղին ծաղիկ

en: Garden
hy: Այգի

en: Wood
hy: Անտառ
