mate-backgrounds 1.25.0 - en to id translation catalogue (27 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
id: Busur

en: Flow
id: Aliran

en: Silk
id: Sutra

en: Spring
id: Musim Semi

en: Waves
id: Ombak

en: Something slowly gets clear
id: Sesuatu pelahan menjadi jelas

en: No Desktop Background
id: Tanpa Latar Belakang Desktop

en: Float into MATE
id: Mengapung menuju MATE

en: Green Traditional
id: Hijau Tradisional

en: Stripes
id: Bergaris

en: MATE Stripes Dark
id: MATE Bergaris Gelap

en: MATE Stripes Light
id: MATE Bergaris Terang

en: Ubuntu MATE Cold
id: Ubuntu MATE Dingin

en: Ubuntu MATE Dark
id: Ubuntu MATE Gelap

en: Ubuntu MATE Radioactive
id: Ubuntu MATE Radioaktif

en: Ubuntu MATE Warm
id: Ubuntu MATE Hangat

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
id: Bunga Segar

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
id: Padang Hijau

en: Dune
id: Ilalang

en: Storm
id: Badai

en: Two Wings
id: Sepasang Sayap

en: Lady Bird
id: Kumbang

en: Blinds
id: Bersamar

en: Rain Drops
id: Tetesan Hujan

en: Yellow Flower
id: Bunga Kuning

en: Garden
id: Taman

en: Wood
id: Kayu
