mate-backgrounds 1.25.0 - en to ie translation catalogue (26 entries)

en: Flow
ie: Flux

en: Gulp
ie: Gluti

en: Silk
ie: Seta

en: Spring
ie: Verne

en: Waves
ie: Undes

en: Something slowly gets clear
ie: Alquó lentmen aclara se

en: No Desktop Background
ie: Null funde del Pupitre

en: Float into MATE
ie: Planea in MATE

en: Green Traditional
ie: Verdi traditional

en: Stripes
ie: Stries

en: MATE Stripes Dark
ie: MATE Stries obscur

en: MATE Stripes Light
ie: Stries lucid MATE

en: Ubuntu MATE Cold
ie: Frigid Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Dark
ie: Obscur Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Radioactive
ie: Radioactiv Ubuntu MATE

en: Ubuntu MATE Warm
ie: Calid Ubuntu MATE

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ie: Frisc flor

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ie: Verdi prate

en: Storm
ie: Tempeste

en: Two Wings
ie: Du ales

en: Lady Bird
ie: Coccinelle

en: Blinds
ie: Persianes

en: Rain Drops
ie: Guttes de pluvie

en: Yellow Flower
ie: Yelbi flor

en: Garden
ie: Jardin

en: Wood
ie: Boscage
