mate-backgrounds 1.25.0 - en to it translation catalogue (26 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
it: Arco

en: Flow
it: Flusso

en: Silk
it: Seta

en: Spring
it: Primavera

en: Waves
it: Onde

en: Something slowly gets clear
it: Qualcosa lentamente diviene chiaro

en: No Desktop Background
it: Nessun sfondo desktop

en: Float into MATE
it: Fluttua in MATE

en: Green Traditional
it: Verde tradizionale

en: Stripes
it: Strisce

en: MATE Stripes Dark
it: MATE strisce scure

en: MATE Stripes Light
it: MATE strisce chiare

en: Ubuntu MATE Cold
it: Ubuntu MATE Freddo

en: Ubuntu MATE Dark
it: Ubuntu MATE Scuro

en: Ubuntu MATE Radioactive
it: Ubuntu MATE Radioattivo

en: Ubuntu MATE Warm
it: Ubuntu MATE Caldo

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
it: Fiore fresco

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
it: Prato verde

en: Storm
it: Tempesta

en: Two Wings
it: Bocca di leone

en: Lady Bird
it: Coccinella

en: Blinds
it: Solchi

en: Rain Drops
it: Gocce di pioggia

en: Yellow Flower
it: Fiore giallo

en: Garden
it: Giardino

en: Wood
it: Legno
