mate-backgrounds 1.25.0 - en to ja translation catalogue (25 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ja: アーク

en: Flow
ja: フロー

en: Gulp
ja: ガルプ

en: Silk
ja: シルク

en: Spring
ja: スプリング

en: Waves
ja: ウェーブ

en: Something slowly gets clear
ja: 何かが徐々に明らかになる

en: No Desktop Background
ja: 背景なし

en: Float into MATE
ja: フロート・イントゥー MATE

en: Green Traditional
ja: グリーン・トラディショナル

en: Stripes
ja: ストライプ

en: MATE Stripes Dark
ja: MATE ストライプ (淡色)

en: MATE Stripes Light
ja: MATE ストライプ (濃色)

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ja: みずみずしい花

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ja: 緑の草地

en: Aqua
ja: アクア

en: Dune
ja: デューン

en: Storm
ja: ストーム

en: Two Wings
ja: 二つの羽

en: Lady Bird
ja: レィディー・バード

en: Blinds
ja: ブラインド

en: Rain Drops
ja: 雨のしずく

en: Yellow Flower
ja: 黄色い花

en: Garden
ja: 庭

en: Wood
ja: ウッド
