mate-backgrounds 1.25.0 - en to kk translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
kk: Аймақтық доға

en: Flow
kk: Ағым

en: Gulp
kk: Жұтым

en: Silk
kk: Жібек

en: Spring
kk: Көктем

en: Waves
kk: Толқындар

en: No Desktop Background
kk: Түсқағаз жоқ

en: Green Traditional
kk: Жасыл дәстүрлі

en: Stripes
kk: Жолақтар

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
kk: Қызғылт сары гүл

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
kk: Жасыл көкал

en: Aqua
kk: Су

en: Dune
kk: Төбешік

en: Storm
kk: Дауыл

en: Two Wings
kk: Екі қанат

en: Lady Bird
kk: Қоңыз

en: Blinds
kk: Жалюзи

en: Rain Drops
kk: Жаңбыр тамшылары

en: Yellow Flower
kk: Сары гүл

en: Garden
kk: Бақша

en: Wood
kk: Ағаш
