mate-backgrounds 1.25.0 - en to kn translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
kn: ಆರ್ಕ್

en: Flow
kn: ಹರಿವು

en: Gulp
kn: ಗುಟುಕು

en: Silk
kn: ರೇಷ್ಮೆ

en: Spring
kn: ವಸಂತ

en: Waves
kn: ಅಲೆಗಳು

en: Something slowly gets clear
kn: ಸಂತಿಂಗ್ ಸ್ಲೋಲಿ ಗೆಟ್ಸ್ ಕ್ಲಿಯರ್

en: No Desktop Background
kn: ಯಾವುದೆ ಎಣಿಕತೆರೆ ಹಿನ್ನಲೆಚಿತ್ರವಿಲ್ಲ

en: Float into MATE
kn: ಫ್ಲೋಟ್ ಇನ್ಟು ಮಾಟೆ

en: Green Traditional
kn: ಗ್ರೀನ್ ಟ್ರಡಿಶನಲ್

en: Stripes
kn: ಪಟ್ಟೆಗಳು

en: MATE Stripes Dark
kn: ಮಾಟೆ ಪಟ್ಟೆಗಳು ಕಪ್ಪು

en: MATE Stripes Light
kn: ಮಾಟೆ ಪಟ್ಟೆಗಳು ತಿಳಿ

en: Ubuntu MATE Cold
kn: ಉಬುಂಟು ಮಾಟೆ ಕೋಲ್ಡ್

en: Ubuntu MATE Dark
kn: ಉಬುಂಟು ಮಾಟೆ ಕಪ್ಪು

en: Ubuntu MATE Radioactive
kn: ಉಬುಂಟು ಮಾಟೆ ರೆಡಿಯೋಆಕ್ಟಿವ್

en: Ubuntu MATE Warm
kn: ಉಬುಂಟು ಮಾಟೆ ವಾರ್ಮ್

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
kn: ತಾಜಾ ಹೂವು

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
kn: ಹಸಿರು ಹುಲ್ಲುಗಾವಲು

en: Aqua
kn: ನೀರು

en: Dune
kn: ಮರಳು ದಿಬ್ಬ

en: Storm
kn: ಬಿರುಗಾಳಿ

en: Two Wings
kn: ಎರಡು ರೆಕ್ಕೆಗಳು

en: Lady Bird
kn: ಲೇಡಿ ಬರ್ಡ್

en: Blinds
kn: ಪರದೆಗಳು

en: Rain Drops
kn: ಮಳೆಯ ಹನಿಗಳು

en: Yellow Flower
kn: ಹಳದಿ ಹೂವು

en: Garden
kn: ಹೂದೋಟ

en: Wood
kn: ಕಾಡು
