mate-backgrounds 1.25.0 - en to ky translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ky: Арка

en: Flow
ky: Агын

en: Gulp
ky: Ууртам

en: Silk
ky: Жибек

en: Spring
ky: Жаз

en: Waves
ky: Толкундар

en: No Desktop Background
ky: Фону жок

en: Green Traditional
ky: Салттуу жашыл

en: Stripes
ky: Тилкелер

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ky: Жаңы гүл

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ky: Көк чыбынды

en: Aqua
ky: Суу

en: Dune
ky: Дөбө

en: Storm
ky: Шторм

en: Two Wings
ky: Эки канат

en: Lady Bird
ky: Эл кайда көчөт

en: Blinds
ky: Жалюзи

en: Rain Drops
ky: Жаан тамчылары

en: Yellow Flower
ky: Сары гүл

en: Garden
ky: Бак

en: Wood
ky: Жыгач
