mate-backgrounds 1.25.0 - en to lt translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
lt: Arka

en: Flow
lt: Srautas

en: Gulp
lt: Gurkšnis

en: Silk
lt: Šilkas

en: Spring
lt: Pavasaris

en: Waves
lt: Bangos

en: Something slowly gets clear
lt: Kažkas pamažu išryškėja

en: No Desktop Background
lt: Be darbalaukio fono

en: Float into MATE
lt: Plūduriavimas į MATE

en: Green Traditional
lt: Tradicinė žalia

en: Stripes
lt: Juostos

en: MATE Stripes Dark
lt: MATE tamsūs dryžiai

en: MATE Stripes Light
lt: MATE šviesūs dryžiai

en: Ubuntu MATE Cold
lt: Ubuntu MATE šaltas

en: Ubuntu MATE Dark
lt: Ubuntu MATE tamsus

en: Ubuntu MATE Radioactive
lt: Ubuntu MATE radioaktyvus

en: Ubuntu MATE Warm
lt: Ubuntu MATE šiltas

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
lt: Gyva gėlė

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
lt: Žalia pieva

en: Aqua
lt: Vanduo

en: Dune
lt: Kopa

en: Storm
lt: Audra

en: Two Wings
lt: Du sparnai

en: Lady Bird
lt: Boružė

en: Blinds
lt: Žaliuzės

en: Rain Drops
lt: Lietaus lašai

en: Yellow Flower
lt: Geltona gėlė

en: Garden
lt: Sodas

en: Wood
lt: Medis
