mate-backgrounds 1.25.0 - en to lv translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
lv: Arka

en: Flow
lv: Straume

en: Gulp
lv: Bulta

en: Silk
lv: Zīds

en: Spring
lv: Pavasaris

en: Waves
lv: Viļņi

en: No Desktop Background
lv: Nav darbvirsmas fona

en: Green Traditional
lv: Zaļais Tradicionālais

en: Stripes
lv: Strīpas

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
lv: Svaigi ziedi

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
lv: Zaļa pļava

en: Aqua
lv: Ūdens

en: Dune
lv: Kāpas

en: Storm
lv: Vētra

en: Two Wings
lv: Divi spārni

en: Lady Bird
lv: Bizbizmārīte

en: Blinds
lv: Aizlaidnes

en: Rain Drops
lv: Lietus lāses

en: Yellow Flower
lv: Dzeltens zieds

en: Garden
lv: Dārzs

en: Wood
lv: Koks
