mate-backgrounds 1.25.0 - en to mk translation catalogue (18 entries)

en: Flow
mk: Проток

en: Gulp
mk: Голтка

en: Silk
mk: Свила

en: Spring
mk: Пролет

en: Waves
mk: Бранови

en: No Desktop Background
mk: Без позадина на работната површина

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
mk: Свежи цвеќиња

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
mk: Зеленo поле

en: Aqua
mk: Аква

en: Dune
mk: Дина

en: Storm
mk: Бура

en: Two Wings
mk: Две крила

en: Lady Bird
mk: Птица

en: Blinds
mk: Завеси

en: Rain Drops
mk: Капки

en: Yellow Flower
mk: Жолт цвет

en: Garden
mk: Градина

en: Wood
mk: Дрво
