mate-backgrounds 1.25.0 - en to ml translation catalogue (18 entries)

en: Flow
ml: ഒഴുക്ക്

en: Gulp
ml: വിഴുങ്ങല്‍

en: Silk
ml: പട്ട്

en: Spring
ml: വസന്തം

en: Waves
ml: തിരകള്‍

en: No Desktop Background
ml: പണിയിട പശ്ചാത്തലം ലഭ്യമല്ല

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ml: പുത്തന്‍ പൂവുകള്‍

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ml: പച്ചപുല്‍മേട

en: Aqua
ml: അക്വാ (വെള്ളം)

en: Dune
ml: മണ്‍ല്‍ക്കുന്ന്

en: Storm
ml: കൊടുങ്കാറ്റ്

en: Two Wings
ml: രണ്ടു ചിറകുകള്‍

en: Lady Bird
ml: ലേടിബെര്‍ഡ് പ്രാണി

en: Blinds
ml: ബ്ലൈന്റുകള്‍

en: Rain Drops
ml: മഴത്തുള്ളികള്‍

en: Yellow Flower
ml: മഞ്ഞ പൂവ്

en: Garden
ml: പൂന്തോട്ടം

en: Wood
ml: മരത്തടി
