mate-backgrounds 1.25.0 - en to mn translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
mn: Арк

en: Flow
mn: Бөмбөлөг

en: Gulp
mn: Гивлүүр

en: Silk
mn: Торгон долгио

en: Spring
mn: Хавар

en: Waves
mn: Давалгаа

en: No Desktop Background
mn: Дэлгэцийн ар дэвсгэр алга байна

en: Green Traditional
mn: Ногоон үндэсний

en: Stripes
mn: Судалтай

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
mn: Хэнз цэцэг

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
mn: Ногоон нуга

en: Aqua
mn: Дусал

en: Dune
mn: Манхан

en: Storm
mn: Шуурга

en: Two Wings
mn: Хоцрогч

en: Lady Bird
mn: Цох хорхой

en: Blinds
mn: Халхавч

en: Rain Drops
mn: Бороон дусал

en: Yellow Flower
mn: Хаврын цэцэг

en: Garden
mn: Цэцэрлэг

en: Wood
mn: Мод
