mate-backgrounds 1.25.0 - en to mr translation catalogue (21 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
mr: कंस

en: Flow
mr: प्रवाह

en: Gulp
mr: गिळणे

en: Silk
mr: रेशीम

en: Spring
mr: झरा

en: Waves
mr: लहरी

en: No Desktop Background
mr: डेस्कटॉप पार्श्वभूमी नाही

en: Green Traditional
mr: पारंपारिक हिरवे

en: Stripes
mr: पट्टे

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
mr: ताजी फुले

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
mr: हिरवे कुरण

en: Aqua
mr: पानी

en: Dune
mr: टेकाड

en: Storm
mr: वादळी

en: Two Wings
mr: दोन पंखी

en: Lady Bird
mr: लेडी बर्ड

en: Blinds
mr: ब्लाइन्ड

en: Rain Drops
mr: पावसाचे थेंब

en: Yellow Flower
mr: पीवळे फुल

en: Garden
mr: बाग

en: Wood
mr: लाकडी
