mate-backgrounds 1.25.0 - en to ms translation catalogue (29 entries)

note: From http://code.google.com/p/gnome-colors/
en: Arc
ms: Lengkung

en: Flow
ms: Aliran

en: Gulp
ms: Teguk

en: Silk
ms: Sutera

en: Spring
ms: Musim Bunga

en: Waves
ms: Gelombang

en: Something slowly gets clear
ms: Nampaknya sedikit demi sedikit semakin jelas

en: No Desktop Background
ms: Tiada Latar Belakang Desktop

en: Float into MATE
ms: MATE terapung

en: Green Traditional
ms: Hijau Tradisional

en: Stripes
ms: Jalur

en: MATE Stripes Dark
ms: MATE Berjalur Gelap

en: MATE Stripes Light
ms: MATE Berjalur Cerah

en: Ubuntu MATE Cold
ms: Ubuntu MATE Sejuk

en: Ubuntu MATE Dark
ms: Ubuntu MATE Gelap

en: Ubuntu MATE Radioactive
ms: Ubuntu MATE Radioaktif

en: Ubuntu MATE Warm
ms: Ubuntu MATE Hangat

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows an orange/red flower. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Fresh Flower
ms: Bunga Segar

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows a green meadow. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Green Meadow
ms: Padang Rumput Hijau

en: Aqua
ms: Air

en: Dune
ms: Bukit Pasir

en: Storm
ms: Badai

en: Two Wings
ms: Dua Sayap

en: Lady Bird
ms: Kumbang Kura-kura

en: Blinds
ms: Bidai

en: Rain Drops
ms: Titisan Hujan

en: Yellow Flower
ms: Bunga Kuning

en: Garden
ms: Taman

en: Wood
ms: Kayu
